BÜYÜLER

Dolunay Gecesi Yapılan Büyü

Bazı büyülerin yapılmasında ayın evrelerine dikkat edilir ve dolunay gecesi yapılan büyü için ayın dolunay evresine gelmesi beklenmektedir. Bir büyü yapıldıktan sonra üzerinden bir dolunay geçtiğinde yapılan büyünün etkisi azalmaya başlar. Bu nedenle medyumlar büyü çalışması yaparken ayın hangi konumda olduğuna dikkat ederler. Ayın dolunay evreleri arasında 29 gün vardır. Bu nedenle dolunay esnasında yapılan büyüler yaklaşık bir ay etkili olacak demektir.

Dolunayda Yapılan Bağlama Büyüleri

Gökyüzü cisimlerinin konumları büyülerin yapılma aşamasında önemli olmaktadır. Bu nedenle medyumlar büyü yapılmadan önce gökyüzü cisimlerinin uygun konuma gelmesini beklerler. Bu açıdan bakıldığında ayın evrelerinin de büyü yapımında çok önemli olduğu görülür ve dolunay gecesi yapılan büyü için ayın dolunay konumuna gelmesi beklenir. Ay bu konumdayken yapılan büyülerin etkilerinin çok daha güçlü olduğu düşünülür.

Ayın Evreleri

Ay küçülme aşamasındayken aşk ve bağlama büyüleri yapılmaz. Bağlama büyülerinin yapımı için ayın büyüme evresine geçmesi beklenir. Bu nedenle eğer dolunay gecesi yapılan büyü gerçekleştirilirse bir ay kadar etkili olması amaçlanır.

Kara büyü uygulamaları tamamen kendine özgü malzemeler kullanılarak yapılır ve bu malzemeler pis olarak nitelendirilmektedir. Ak büyülerde kullanılan malzemeler ise temiz olarak tanımlanır ve bunların ağırlıkla yenilen malzemeler olduğu görülür. Bağlama büyüleri yapımında da çok farklı materyaller kullanılabilir. Bu materyaller bağlama büyüsünün hangi kapsamda yer aldığına göre belirlenir. Eğer bir kara büyü olarak bağlama büyüsü yapılıyorsa kullanılan malzemeler ak büyülerde kullanılmaz. Ak büyü malzemelerinin ise niyet değiştiğinde kara büyü amacıyla da kullanıldığı bilinmektedir. Büyülerin kapsamını kullanılan malzeme ve uygulanan yöntemden ziyade insanların büyü yaptırmadaki niyeti belirler. Ayın küçülme evresinde yapılan uygulamalar genellikle kara büyüleri gerçekleştirmek için kullanılır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu