BÜYÜLER

Bebek Büyüleri

Büyü yapılırken özel hazırlanan bebeklerin kullanıldığı bebek büyüleri kara büyü uygulamaları içinde yer alır. Bu büyüler için özel olarak temsili bebekler hazırlanır. Bu bebekler genellikle avuç içi büyüklüğünde olur ve çok detaylı olmasına gerek yoktur. Kol, bacak ve kafanın belirgin olması uygulama için yeterlidir. Burada bebek hazırlanmasının nedeni büyülenmek istenen kişinin temsili bir figürünü yaratmaktır.

Bağlama Amaçlı Yapılan Bebek Büyüleri

Bağlama büyülerinin bir kısmı ak büyüler içinde yer alırken bir kısmı ise kara büyü kapsamındadır. Bağlama büyüleri sevileni bağlama amacıyla yapılır fakat dil bağlama ya da kısmet bağlama gibi niyeti kötü olan uygulamaları da vardır. Seveni bağlamak amacıyla yapılan bağlama büyüsü eğer bebek büyüleri içindeyse yine bir kara büyü uygulaması olacaktır. Bu büyülerin güçlü etkileri büyülenen kişiye ruhsal ve fiziksel zararlar verebildiği için hem de uygulanan kişinin iradesini tamamen ortadan kaldırdığı için kara büyü sınıfına girer. Bağlama amaçlı yapılan bu büyü için bez bebek hazırlanır ve büyülenecek kişi kadınsa beyaz, erkekse kırmızı bez kullanılır.

Ayırma Amaçlı Yapılan Bebek Büyüleri

Bağlama amaçlı yapıldığında bez bebekler kullanılırken ayırma amaçlı bebek büyüleri için bezden hazırlanmış bebekler kullanılmaz. Bu bebekler kil, sabun, alçı, kireç taşı ya da çamurdan hazırlanır. Bebeklerin yine çok detaylı olmasına gerek yoktur ve kadın ile erkek için ayrı bebekler hazırlanır. Avuç içi büyüklüğünde olması gereken bebeklerden kadın için hazırlananın biraz daha büyük olmasına dikkat edilir. Bu bebekler üzerlerine gerekli işlem yapıldıktan sonra gece vakti bir mezarlık alana gömülür. Bebekler gömülürken sırt sırta olmasına dikkat edilir. Eğer bebeklerin yüzleri birbirine bakarsa büyü bir bağlama büyüsü haline gelecektir. Çok derine gömülmelerine gerek yoktur üzerlerinin toprakla örtülmesi yeterli olmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu