BÜYÜLER

Evde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarız?

Evde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarız?

Evde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarız? Ev, hepimiz için özel bir alan ve mahremiyet bölgesidir. Kendimizi huzurlu hissettiğimiz evler, duygusal ve fiziksel hayatımızdaki her şeyi rahatlıkla yaşadığımız noktadır. Ailemizle ya da tek yaşadığımız evler, kapısından girer girmez en özgür hissettiğimiz yerlerden biridir. Ancak bazı durumlarda ise iç sıkıntısı başta olmak üzere evde bir miktar huzursuz enerji de hissedebiliriz.

Her zamanki rahatlıktan uzak, huzursuz ve güvensiz hissettiğimiz zamanların bir sebebi ise nazar olabilir. Kötü bir gözün değmesi ya da kötü enerjiden etkilenme olarak nitelendirebileceğimiz nazar, vücut sağlığımızı bile bozabilir.

Evinizde nazar olduğunu hissettiğinizde ya da şüphelendiğinizde ise bu durumu sonlandırmanız mümkündür. Peki evde nazar olduğunu nasıl anlarız? Evdeki nazarı çıkarmak mümkün mü? Bunlar gibi soruların yanıtlarına gelin hep birlikte göz atalım.

Evde Nazar Büyü Nasıl Anlaşılır?

Nazar ve büyü fiziksel olarak gözle görülmese de ruhsal ve psikolojik olarak hissedebilecek bir enerji türüdür. Kendinize nazar değebileceği gibi evinize ve eşyalarınıza da nazar değebilir. Halk arasında da duyduğumuz “göz değdi” veya “nazara geldi” gibi bu durumu nitelendiren söylemlerimiz meşhurdur.

Evinizdeki nazar ise daha çok fiziksel olarak gözlemlenebileceği için fark edilmesi daha kolaydır. Böylelikle nazarı evinizden uzaklaştırmak için gerekenleri yapabilirsiniz. Peki evde nazar olduğunu nasıl anlarız?

 • Bedensel olarak kendinizi enerjisiz hissederek günlük yaşamınızı devam ettirmekte zorlanırsınız.
 • Adımınızı atar atmaz evinizde kasvet hissedersiniz.
 • Her zaman güle oynaya gittiğiniz evinize girmekte zorlanırsınız ve evinizin enerjisi sizi dışarı iter.
 • Birlikte yaşadığınız diğer insanlar ile aranızdaki muhabbet açılır ve samimiyet azalır.
 • Yapacağınız ev harcamaları artarken eşyalarınızın kullanım süresi azalır. Evinizin bereketi eskisi gibi olmaz.

Yaşadığınız evdeki nazar belirtileri büyük bir ölçüde bu yöndedir. Bunları önlemek ve oluştuktan sonra da önüne geçmek, enerji olarak yorsa da nazarın evinizden uzaklaşması için gereklidir.

Evdeki Nazar Nasıl Çıkar?

Evde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarız?
Evde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarız?

Evinde nazar hissedenlerin en çok merak ettikleri soru, evdeki nazarın nasıl çıkacağıdır. Bazen evdeki nazarın çıkmayacağını düşünenler de olabilmektedir. Halbuki böyle bir durum söz konusu değildir. Nazar, bir kötü enerjidir ve bu enerjiden arınmak mümkündür. Yaşadığınız alandaki kötü enerjiden arınmak için aşağıdaki tavsiyelere uyabilirsiniz:

 • Kapılar, ağırlamanın ve uğurlamanın başlangıç noktalarıdır. Bu noktaları sirkeli su ile silebilirsiniz.
 • Duvar köşeleri başta olmak üzere tüm odalarda ocakta yaktığınız adaçayını gezdirebilirsiniz. Bunun için üzerlik otu ve defne yaprağının şifasından da faydalanabilirsiniz.
 • Evinizin kapı kollarını ve süs eşyalarını gül suyu ile temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda gül suyunu cildinize de kullanarak enerjinizi yükseltmek iyi gelebilir.
 • Kötü göz ve nazar söz konusu olduğunda beklenmedik enerjiler kapınızı çalabilir. Böyle durumlarda misafir ettiğiniz kişileri gözden geçirebilirsiniz. Nazar, çoğu zaman dışarıdan gelir ve samimiyet kurduğunuz kişilerin gözleri her zaman pozitif olarak sizlere yönelmez.
 • Oturma odası, banyo ve mutfak gibi alanları bol bol havalandırabilirsiniz.
 • Yaşam alanlarınızın korunması için İslam inancına bağlı olarak Kur’an-ı Kerim okuyabilir ya da güvendiğiniz kişilerden bunu talep edebilirsiniz.
 • Genel anlamda evinizin ve cüzdanınızın bereketlenmesi için sadaka verebilirsiniz.

Yaşadığınız ortamdan nazar çıkarılması ve kötü enerjiden arınmak adına yukarıdaki tavsiyeleri denemeniz sizlere çözüm sunacaktır.

Nazara Karşı Alınabilecek Önlemler Nelerdir?, Evde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarız?

Nazar geliyorum demez desek yeridir. Bu enerjiden ve kötü gözlerden etkilenme durumu, saniyelik bir bakışla bile mümkündür. Bu yüzden nazara hazırlanmak pek mümkün olmasa da bu durumdan korunmanın yolu olduğunu akıldan çıkarılmamalıdır.

Kötü gözlerden ve nazardan korunmak için öncelikle kendinize dikkat etmelisiniz. Batıl inanç olarak görülse de kıyafetlerinizin içine iki üç adet çörek otu atarak buna başlayabilirsiniz. Aynı zamanda aşağıdaki tavsiyelere uyarak da nazara karşı önlem alabilirsiniz:

 • Evinizi nazardan korunmak için duanın gücüne inanın ve aklınıza geldikçe tüm içtenliğiniz ile Allah’a dua edin.
 • Enerji olarak kendinizi temiz tutun. Kötü söz ve kötü göz olarak insanlara yorum yapmaktan kaçının.
 • Evinize aldığınız yeni eşyalara karşı iyi temenniler barındırın.

İyi enerji iyiyi çağırırken, güzel sözler ise insanların enerjisini yükselterek güzel aura ve enerjilere sahip olmanızı sağlar. Nazardan korunmak için alınacak önlemleri uygularken kendinizi güçsüz ya da yetersiz hissettiğiniz noktalarda ise güvenilir hocalardan yardım alabilirsiniz.

Neden Nazar Oluruz?, Evde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarız?

Nazar, her yaştan insanın başına gelebileceği gibi canlı olmayan varlıkları da etkileyebilen bir enerji türüdür. Bu enerji, çoğu zaman gözlerden yayılır ve Kur’an’ı Kerim’de de geçer. Öte yandan, “Nazar insanı öldürebilir.” tarzındaki halk arasındaki söylemler de kulağınıza çalınmış olabilir. Bu söylemlerin temel sebebi ise, her insanın kalbinin niyetlerinin ve içinde tuttuklarının bir olmamasıdır.

Peki nazar neden oluruz? Evimizin nazar olmasının sebepleri nelerdir? Bunlar gibi soruların temel bir cevabı yoktur. Sıralı olarak nedenleri olmasa da nazar olmak, karşı tarafın içli bir özenmesinden, hasetlik dediğimiz kıskançlık ve sahip olamadıklarına kötü göz ile bakma duygusundan kaynaklanıyor olabilir. Nazar eden kişiler çoğu zaman bunun farkında değillerdir. Bilinçli olarak yapılmasa da nazar küçük ya da büyük çapta etkilerini göstermektedir. Sizler de nazara karşı önlemler alabilir ve nazar enerjisi sezdiğiniz anda yazımızdaki ipuçlarından faydalanabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu