Büyü Bozma

Sihir Nedir?

Sihir Nedir?

Sihir Nedir? sorusu özellikle de İslam dini içerisinde pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Bazı insanlar sihir ve büyü gibi işlerle günümüzde de ilgilenmeye devam ediyor. Bu kelimenin aslında tam anlamı el çabukluğu ile göz boyama eylemlerinin gerçekleştirilmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Ancak işin içine büyü de girdiği zaman sihir daha farklı anlamlar taşıyor. Büyüler ve sihirler yapılma amaçlarına ve şekillerine göre çeşitli isimler ile anılıyorlar. Bu tür işlemlerin yapılması ile insanlar hayatları içerisinde kendi güçleri ile yapamadıkları emellerinin gerçek hale gelmesini istiyorlar.

Büyü gibi sihir de çeşitli güçlerin harekete geçirilmesi ile yapılıyor. Bu tür işlemleri genel olarak alanında uzman olan medyumlar gerçekleştiriyor. İnsanlar kendi yöntemleri ile sihir yapmaya kalktıkları zaman başlarına beklenmedik işler açabiliyorlar.

Bu nedenle de insanların bu tür konularda kesinlikle bilinçsiz bir biçimde hareket etmemeleri gerekiyor. Aksi halde insanlar başlarına beklenmedik olumsuz sonuçlar açabiliyorlar. Belirtilen sebeplerden dolayı da insanların kesinlikle kontrollü bir biçimde hareket etmeleri gereklilik gösteriyor.

Sihir Nedir, Nasıl Bozulur?

Sihir nedir, nasıl bozulur sorusu da ek çok kişi tarafından araştırılan sorular arasında yer alıyor. İnsanlar sihir yapmak ya da bozmak istedikleri zaman çeşitli yöntemlere başvuruyorlar. İnsanlar büyü gibi sihirlerin yapılması durumunda özellikle de her şeye gücü yeten sonsuz güç sahibi Allah’a sığındıkları zaman bu tür durumlardan kurtulabiliyorlar.

Yapılan sihir ve büyülerden kurtulmak isteyen kişiler bunun için çeşitli yöntemleri uygulayabiliyorlar. Bu tür uygulamaları yapan kişiler Allah’ın da izni ile birlikte kendilerine yapılan sihirlerden ve büyülerden kurtulabiliyorlar. Bu yöntemler ise şu şekilde sıralanıyor;

  1. Hane içerisine düzenli bir biçimde Kur’an okumak ve namaz kılmak
  2. Hanenin sürekli havalandırılması ve temizlenmesi
  3. Sirkeli su yapılarak yerlerin ve yüzeylerin silinmesi
  4. Hane içerisinde Saffat ve Bakara surelerinin düzenli şekilde okunması ya da dinlenmesi
  5. Düzenli şekilde Allah’ın isimlerinin hane içerisinde zikredilmesi

Sihir Yapma Nedir?

Sihir yapma nedir denildiği zaman insanlar genel anlamda endişe duyuyorlar. Bu tür işlemlerin yapılması ile birlikte insanlar gerçekleştirilmesi pek de mümkün görülmeyen şeylerin olağanüstü güçler ile gerçekleştirilmesini sağlıyorlar. Bu tür durumların yapılması durumunda insanlar kendilerini korumak için çeşitli yöntemleri deniyorlar. Bu yöntemleri uygulamaları durumunda Allah’ın da izni ile birlikte sihirlerden ve büyülerden kurtulma imkanını elde ediyorlar.

Sihirbazlık Yapan Kişiye Ne Denir?

Sihirbazlık yapan kişiye ne denir sorusu da sihir ve büyü işlerine ilgi duyan kişiler tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Aslına bakıldığı zaman sihirbazlık kelimesi, büyü ve sihirden daha uzak bir yerde duruyor. Sihirbaz denildiği zaman daha çok göz yanılması ile insanların kandırılması akıllarda canlandırılıyor. Ancak sihir ve büyü işleri bu durumdan tamamı ile ayrılıyor.

Sihir ve büyü gibi işlemler olağanüstü güçler kullanılarak gerçekleştirilmesi mümkün olmayan şeylerin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bazı kimseler bu tür işlemlere inanmasalar bile pek çok insan da inanmaya devam ediyor. Özellikle de İslam dininin kutsal kitabı olan Kur’an – ı Kerim içerisinde de bu konular hakkında ayetler bulunuyor.

Hangi Ayet Büyüyü Bozar?

Büyüler konusunda endişe duyan kişiler hangi ayet büyüyü bozar sorusunun yanıtını da merak ediyor. Belirli ayetlerin okunması ile birlikte inşalar yapılan sihirlerden ve büyülerden kurtulma ve korunma imkanını elde ediyorlar. Kur’an – ı Kerim içerisinde yer alan bu surelerin düzenli bir biçimde okunması ile birlikte insanlar Allah’ın da izni ile birlikte büyülerden kurtulabiliyorlar. Bunun için en etkili olan sureler ise şu şekilde sıralanıyor;

  1. Bakara suresi
  2. Saffat suresi
  3. Ayetel Kürsi suresi
  4. Felak suresi
  5. Nas suresi

Büyülerden kurtulmak ve kurtulmak isteyen kişilerin kesinlikle düzenli bir biçimde hane içerisinde bu sureleri okumaları ya da dinlemeleri gerekiyor.

Yapılan Büyüyü Ne Bozar?

Yapılan büyüyü ne bozar denildiği zaman da çeşitli yöntemler devreye giriyor. Ancak insanlar büyülerden korunmak ve kurtulmak istedikleri zaman kesinlikle Allah’a sığınmaları ve O’na iman etmeleri gerekiyor. Özellikle de ev içerisinde sıkça ibadet edilmesi, ibadetlerin ardından dua edilmesi ve belirli sureler ile Allah’ın isimlerinin zikredilmesi, büyülerden korunmanın en etkili yolları olarak biliniyor.

Eşlerin Arasını Düzelten Dualar yazımızı da okuyabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu