DualarMuhabbet Duası

Eşlerin Arasını Düzelten Dualar

Eşlerin Arasını Düzelten Dualar

Eşlerin arasını düzelten dualar ile birlikte pek çok insan karısı ya da kocası ile aralarında meydana gelen sorunları giderme imkanını elde ediyor. Bunun için insanlar farklı dua uygulamalarını yaparak eşleri ile aralarında meydana gelen sorunları gideriyor. İnsanlar bu noktada hangi duayı okurlar ise okusunlar özellikle de gerçekten inanmaları gerekiyor.

Çünkü insanlar dua ederken ne kadar inanarak ederler ise dualarının tesir gücü de bir o kadar artış gösteriyor. Duaların kabul olacağına inanarak yapılan dua uygulamaları Allah’ın da izni ile kabul oluyor. Böylelikle de arası açık olan eşlerin araları düzeliyor.

İnsanlar zaman zaman eşleri ile aralarında belirli sorunlar yaşayabiliyorlar. Bu durumda da birbirlerine karşı kızgın hale gelebiliyorlar. İnsanların büyük bir bölümü bu konuda küs eşler nasıl barışır sorusunun yanıtını arıyor. Aslında böyle bir durumda yapılması gereken ilk şey insanların birbirlerine karşı biraz daha nazik ve anlayışlı davranmaları oluyor. Her ne kadar belirli sorunlar yaşansa bile insanların öncelikli olarak dua etmeleri ve bu konu için Allah’tan kendilerine yardım etmelerini istemeleri önem taşıyor.

Eşler Arasını Düzeltmek İçin Hangi Dua Okunur?

Eşler arasını düzeltmek için dua okumak isteyen kişiler de bunun için hangi duayı okumaları gerektiği konusunu merak ediyorlar. Birbirlerine küs olan eşlerin barışması için özellikle de Duha suresinin okunması bir hayli etkili oluyor. Özellikle de dua uygulamasının yapılması ile birlikte insanlar eşleri ile küs olsalar bile araları yeniden düzeliyor. Bu dua uygulamasını yapmak adına uygulanması gereken adımlar ise şu şekilde sıralanıyor;

 1. Abdest almak
 2. 2 rekat dilek namazı kılmak
 3. Besmele çekmek
 4. Eşinin fotoğrafına bakarak Duha suresini okumak
 5. Allah’a dua etmek

Tüm bu adımların uygulanması ile birlikte insanlar eşleri ile aralarında meydana gelen sorunların giderilmesini sağlıyorlar. Bu dualar ile birlikte insanlar kendilerini daha sakin ve daha anlayışlı hissediyorlar. Özellikle de eşleri ile barışmak istediklerini Allah’a arz eden ve dualar ile barışacaklarına gerçekten de inanan kişilerin duaları çok daha tesirli oluyor. Allah’ın da izni ile birlikte eşler yeniden barışıyor ve sorunlar çözülüyor.

Eşimle Barışmak İçin Hangi Duayı Okumalıyım?

Eşimle barışmak için hangi dua okusam daha iyi olur diye düşünen pek çok kişi de bulunuyor. Yaşadıkları sorun her ne olur ise olsun eşleri ile aralarında meydana gelen sorunu çözmek isteyen kişiler bunun için dua okuyabiliyorlar. Özellikle de Duha suresinin okunması bu noktada son derecede önem taşıyor. Pek çok insan Duha suresini okumaları ve ardından da dua etmeleri ile birlikte eşleri ile yeniden barışma imkanını elde ediyorlar.

Duha suresinin yanı sıra insanlar bu surenin ardından Allah’a barışma duası ile de isteklerini arz edebiliyorlar. Euzü besmele çekmelerinin ardından sureyi okuyan ve dualarını gerçekten de kalpten hissederek eden kişiler, Allah’ın izi ile birlikte kısa süre içerisinde eşleri ile yeniden barışma imkanını sağlıyorlar.

Yuvanın Dağılmaması İçin Hangi Dua Okunur?, Eşlerin Arasını Düzelten Dualar

Yuvanın dağılmaması için hangi dua okumak isteyen kişiler de bunun için nasıl dua edeceklerini merak ediyorlar. İnsanların öncelikli olarak evlerindeki kötü varlıkları, enerjileri ve vesveseleri uzaklaştırmaları gerekiyor. Bunun için de şu surelerin okunması önem taşıyor;

 1. Bakara suresi
 2. Felak suresi
 3. Nas suresi
 4. Ayetel Kürsi suresi

Bu sureler ile birlikte insanlar evlerini kötü enerjilerden arındırma imkanını elde ediyor. Elbette ki yapmaları gerekenler bu kadarıyla da sınırlı kalmıyor. İnsanlar bu sureleri okumalarının ardından Duha suresini de okuyarak dua ettikleri zaman duaları daha tesirli hale geliyor. Bu uygulamaların yapılması ile birlikte pek çok yuva dağılmaktan son anda kurtulma imkanını elde ediyor.

Eşler Arasındaki Muhabbet Nasıl Artar?, Eşlerin Arasını Düzelten Dualar

Eşler arasındaki muhabbeti artırmak adına insanlar neler yapabileceklerini de merak ediyorlar. İnsanlar eşleri ile aralarındaki muhabbetin daha iyi olması adına çeşitli esmaları da okuyabiliyorlar. Özellikle de eşlerinin isimlerinin EBCED değeri kadar;

 1. Ya Vedud
 2. Ya Cami
 3. Ya Allah

Esmalarının okunması ile birlikte insanlar eşlerinin kendilerine daha fazla yakınlaştıklarını hissediyorlar. Bu esmalar ile birlikte insanlar eşleriyle daha huzurlu hayat geçiriyorlar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu