BÜYÜLER

Büyü ve Vefk Arasındaki Fark Nedir?

Birçok insan büyü yaptırmaya çekimser davranmaktadır. Haklı olarak büyülerin hem günah olması hem de insanı etkilemesi söz konusu olabilmektedir. Başta cinlerin musallat olmasından tutun da büyüye maruz kalan kişinin hayatının alt üst olmasına kadar birçok olumsuzluklar olabilmektedir. Büyüye maruz kalan kişi de büyüyü yaptıran kişi de hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkilenmektedir. Hayatımızda bazen olumsuzluklar ile karşılaşmamız muhtemel olduğu için derdimize derman bulabilmek için büyülere başvurduğumuz gerçeğini de unutmamak gerekir.

O kadar çok büyü çeşidi vardır ki saymakla bitiremeyeceğimiz kadar fazladır. Mesela; aşk büyüsü, bağlama büyüsü, geri getirme büyüsü, canbar büyüsü, aşk büyüsü ve daha fazlasını sayabiliriz. Büyü yapılırken çok ciddi emek isteyen bir sürece girilir. Medyum çeşitli malzemeler ile karışımlar yapar ve elde ettiği büyüyü toprağa gömer, denize atar, suya atar vs. bu nedenle büyüler ile vefk arasında çok ciddi fark da bulunmaktadır. Peki, vefk nedir?

Vefk yapılırken bir kağıt üzerine medyumun çeşitli simgeler, yazılar, rakamlar yazarak dua ve tılsım sözcükleri ile elde etti işlemi tılsıma çevirerek kişiye özel çalışma olup tılsım veya muska haline getirilerek kişiye teslim edilmesi işlemidir. Bir vefk hazırlanması süreci tam 7 gündür. Bu 7 günün her gününde belirli zaman aralıklarında işlemler yapılır. Sabah saatlerinde, akşam veya gece karanlıklarında medyum tarafından vefk oluşturulur. Büyü ile hiçbir bağlantısı yoktur. Sadece medyum kişinin isteğini dualara döker ve kağıt ile bunu güçlendirir. Bu nedenle büyü yerine vefk tercih edilmesinde fayda vardır. Vefk ayrıca büyü kadar etkili hatta daha etkili diyebiliriz. Sizin büyü olarak bildiği birçok süreç yine medyum tarafından aslında vefk şeklinde yapılmaktadır. Büyü yapmak günah ve resmi olarak yasal olmadığı için büyü yapılmasından kaçınan medyumlar kişilere detayları vermektedirler. Yapılacak olan süreç tamamen vefk üzerine olmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu