Ayırma Büyüsü

Buğday İle Ayırma Büyüsü

Temelleri Hurufi mezhebine dayanır. Ön Asya’da yaygın olan bu mezhep zaman içinde büyü uygulamaları ile din işlerini birbirine karıştırdığı için yasaklanmıştır. Bu mezhebe ait büyülerden birisi de buğday ile ayırma büyüsü olarak bilinir. Bu yasaklı mezhebin en tehlikeli büyü uygulamalarının soğutma büyüleri olduğu görülür. Bu soğutma büyülerinde kullanılan ana malzeme buğdaydır bu nedenle bu büyüler adını kullanılan malzemeden alarak buğday büyüleri olarak bilinir. Bu büyünün gücü birbirini çok seven insanları dahi kısa sürede ayırmaya yeterli olmaktadır.

 

Buğday Büyüsü Nasıl Yapılır?

Sevenleri ya da evli çiftleri ayırmak amacıyla yapılan buğday ile ayırma büyüsü için kullanılan ana büyü malzemesi buğdaydır. Bu uygulama belli sayıdaki buğday tanesi üzerine yazı yazılarak gerçekleştirilir. Orta Asya büyüleri arasında hububat kullanımı oldukça yaygındır. Buğday üzerine yazı yazılırken ebced hesabından faydalanılır.

Buğday büyüsü yapılırken büyülenecek kişinin isminde bulunan sessiz harf sayısı kadar buğday tanesi temin edilir isimde bulunan sesli harfler ise dikkate alınmaz. Bu büyüde, büyülenmek istenen kişinin annesinin adında bulunan sessiz harf sayısı kadarda buğday temin etmek gerekir. İnsanlara kan bağının anneden geçmesi nedeniyle tüm büyü uygulamalarında anne adı da büyülenecek kişinin adı ile birlikte kullanılır.

Medyum buğday tanelerinin üzerine ayrılması istenen kadın ve erkeğin isimlerini yazar. Üzerinde harfler yazılan buğday tanelerine Vefk denir. Bu Vefklerden kadını ve erkeği temsil edenler ayrılır ve ayrı ayrı toprağa gömülür. Gömme işlemi gece yarsı ile şafak arasında gerçekleştirilir. Gömülme esnasında bazı kutsal metinlerin tersten okunduğu görülür.

Ayırma Amaçlı Yapılan Buğday Büyüsünün Etkileri

İnsanları birbirinden soğutma amacıyla yapılan buğday ile ayırma büyüsü etkisini hemen göstermeye başlar. Büyünün yapıldığı gün çiftin arasında sorunlar baş gösterir ve eğer büyü bozulmazsa çiftin ayrılması kaçınılmaz olur.

İlgili kelimeler:
https://dogrumedyum com/bugday-ile-ayirma-buyusu/
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ebru dedi ki:

    Bir demet bağlanmış buğday evimizin çatısında bulduk.bildigimiz çiçek demeti gibi.siyah iple bağlanmış. Büyü olabilir.mi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu