BÜYÜLER

Kırmızı Büyüsü Nedir?

Kara büyü uygulamalarına ilgi duyan insanların kırmızı büyüsü nedir diyerek de araştırma yaptıkları görülmektedir. Kırmızı büyü kara büyülerin bir yandaşıdır ve aynı amellere hizmet eder. Kırmızı büyüler ile kara büyüler arasında uygulama açısından farklılıklar görülmektedir. En gerçek ve en tehlikeli büyüler olarak tanımlanan kırmızı büyüler Şeytan’ın ve kötü ruhların büyüsü olarak bilinir. Kırmızı büyü uygulamalarında horoz, kaz ve keçi gibi hayvanlar kesilerek kanları akıtılır ve ayin yapılır. Bu yönüyle satanist uygulamalara benzemektedir.

Kırmızı Büyülerin Kökeni

Özellikle Haiti bölgesinde, Haiti yerlileri tarafından uygulanan Voodoo büyüleri kırmızı büyüsü nedir diyenlere verilebilecek en iyi örnektir. Kökeni Afrika totemlerine dayanır. Voodoo büyülerinde görülen ayinler, danslar, trans hali ve hayvan kurban etme bazı ilkel güçleri harekete geçirmek için uygulanır. Transa geçen Voodoo rahibeleri bu güçlere teslim olurlar ve bu uygulamanın bir benzerine Brezilya yerlilerinin yaptığı Macumba törenlerinde de rastlanır.

Macumba erotizm içerikli bir ayindir ve cinsel büyücülüğe bağlıdır. Macumba büyüleri yapılırken açık alanlar ve ormanlar tercih edilerek doğanın enerjisinden de yararlanılır. Voodoo büyülerinde ise mezarlık alanları tercih edilir. Voodoo büyülerinde ölülerin diriltildiğine ve büyücü tarafından yönlendirildiğine inanılır.

Bozulması Zor Büyüler

Kırmızı büyüler bozulması mümkün olmayan büyüler olarak tanımlanır bu özelliği nedeniyle de insanların ilgisini çeker ve kırmızı büyüsü nedir diye sorulmasına yol açar. Kara büyüler ile aynı amaca hizmet etse de kırmızı büyüler çok daha tehlikeli kabul edilir. Bu uygulama hem büyü yaptıran kişi hem de yapan kişi üzerinde olumsuz etkiler yaratır bu nedenle uygulamaları yapan medyumlar dahi çekinir. Yapıldığında bozulması neredeyse imkansız olan bu büyüleri yaptırmak amacıyla kendilerine gelenleri bu uygulamaların tehlikeleri hakkında uyarıda bulunurlar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu