HAVAS İLMİ

Havas İlmi Nedir? Nasıl Yapılır?

Havas ilmi Kur’an ve sünnet üzeri yapılan manevi bir tedavi şeklidir. Bir ismi de rukye ilmidir. Rukyecilik Allah Resulü (S.A.V)’in tedavi şeklidir. Bu tedavi, mana aleminin doktorlarından ve mürşidlerinden alınan himmet ile yapılır. Bir adı da gizli ilimlerdir. Allah’ın ilmidir, bu ilme sahip olmak için çok uzun bir eğitim sürecinden geçilir. Bu ilmi öğrenebilmek için bir öğretici bir mürşid esastır. Bir şeyhten yetki ve himmet alınmadan yapılmaz. Havas ilmi, Rahmani cihetten melekler, hüddamlar ve manen güçlü mümin cinlerle irtibata geçerek kafir cinlerle mücadele etmek için Allah tarafından verilen bir ilimdir. Elde edilmesi çok zordur. Bu ilmin delillerinden bir tanesi de Fetih Suresinin 4 ncü ayetinde geçer. Riyazetli olmak gerekirse oruçlu olmak gerekir. Hayvan eti ve hayvandan çıkan süt, bal, yumurta ayrıca soğan, sarımsak veya bunlara benzer kokusu kötü olan gıdalar yememek, midenin de boş veyahut da gereğinden fazla tıka basa tok olmaması lazımdır.

İlk paragrafta bahsetmiştim konuyla ilgili vefk ve diğer çalışmalar yapılabilmektedir. Havas ilmi genellikle harflerden sayılardan bir takım hesaplardan yararlanarak hazırlanan vefklerdir. Bu ilim çok eski çağlardan günümüze kadar gelen alimlerin ve medyumların bir sır gibi sakladıkları öğretmekten kaçındıkları bir ilimdir.Bu ilmi kullanan medyumlar genel olarak cinler aleminden de fayda sağlayarak hazırlarlar.Havas ilmi derinliği çok insan tarafından bilinmeyen ileri düzey bir yöntemdir. Hepimizin içinde bulunduğu maddi alemin belli yasaları vardır bu maddi alemler aslında temelinde manevi bir gücü barındırmaktadır.Havas ilminin kullanılışı cinler ve meleklerden sonra eski kavimlerce de kullanılmış uygulanmıştır. Eski kavimlerde hava ilmi rahman ve ruhanilerden topluma fayda sağlamak maksadıyla öğrenilmiştir. Havas ilmini eski çağlardan beri kötü amaçlar için kullanmış insanlar da vardır. Ruhani varlıklar ve cinlerin bildiği yardımıyla hazırlanan bir takım sembol ve şekillere dayanan havas ilmi çok dikkatli hassas medyumların uygulayabilecekleri bir yöntemdir.Aksi halde bu ilim yanlış ve kötü niyetli medyumların aracılığıyla çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Diğer yandan günümüzde bazı kitaplarda ve kaynaklardan alınarak ayrıca kopyacı bir zihniyetle bu ilmi bilgisizce kullanmaya çalışman medyum ve medyumlar maalesef sonuç alamamaktadır. Oysaki havas ilmi gerçek bir bilgi yüküyle buna paralel olarak ruhani bir takım varlıklardan da yardım alınarak hazırlanması gereken bir ilimdir. Bu yüzden vefk hazırlatırken bu konuda çok deneyimli bir medyumdan yardım almak sonuç için kaçınılmaz bir ihtiyaç olmuştur.

Havas ilmi kendi içinde de çeşitli kısımlara ayrılır. Bu ilimleri çok çeşitli olarak gruplara yada çeşitlere ayırabiliriz. Vefkler tılsımlar muskalar yıldızlar burçlar tefa’üller cinler hadimler hüddamlar aşk bağlama celp rızk kısmet başarı istihare şifa tesir helak gibi pek çok dallara veya konulara ayırabiliriz. Gözünüzle göremeyeceğiniz bir sistem olduğu için yapacağınız küçük hatalar büyük sorunlar çıkarabilir. Bu ilim de sabır sebat takva önemlidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ÇisiL dedi ki:

    Yasin hocanın benzeri yok asla başka hocalarla karıştırmayın kendinden çok emin ve neler dediğini biliyor sorunlarımızı anladı çözümledi inşallah daha iyyie gidicek dedi. Çalışmaya başladığımızda küs olan ailelerimiz daha yakın olmaya başladı allah razı olsun yasin hocadan inşALLAH daha da iyi olucak ilişkilerimiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu