HAVAS İLMİ

Havasul Havas ve Havasın Özü

HAVAS İLMİ NEDİR?

Havas ilmi, genel kanıdaki oluşan düşüncelere rağmen sadece harflerin-sayıların esmaların veya ayetlerin sırlarından hikmetlerinden faydalanılarak çeşitli etkiler elde etmek için esmanın ya da ayetin kendisi veya vefki ve bunlara bağlı harf ve sayılar kullanarak kurulmuş bir sistem ya da basit bir ilim değildir. Çünkü bu konunu özünde Allah’ın takdiri ile ve bilinen veya bilinmeyen ilahi kanunları ruhani ve manevi alemlerin etkileri barizdir. Bu ilmin kendine has ve özel konuları vardır. Çünkü eskilerin sır olarak gizlediği ve öğretmediği ilimlerdendir. Başarılı olmanın ve zarar görmeden kullanmanın bazı şart ve usülleri vardır. Havas ilmini bilmek ve öğrenmek için önceden bilinmesi gereken bazı kuralları ve önemli noktaları bulunmaktadır. Genel olarak şunu bilmeliyiz ki; havas yıldızlar ilminden bilinen veya bilinmeyen alemler ile semalardan gelmedir.

Bu ilim insanlardan önce ruhani alemler ile cinler aleminde bilinen ve kullanılan bazı temelleri ve manevi kanunları da kapsar. Burada sırası gelmişken belirtelim ki sizlerin yaşamış olduğu bu maddi alemin yasaları doğa kanunları ve fiziksel oluşları manevi alemlerin etkileri ve yasaları ile meydana gelmektedir. Bu ilmin kullanışı cinlerden sonra çok eski kavimler ve uygarlıklar bu manevi yasaları öğrenip etkilerine göre gerektiği şekilde kullanıla gelmiştir. İnsanlar bu bilgileri çok çeşitli yollardan elde etmişlerdir. Bilginin kaynağı şüphesiz ki Alim olan yüce Allah’tır. Bu ilmi önceki uygarlıklar manevi makam ve rahmani ruhanilerden hayırlı yönde insanlık için öğrenmişlerdir. Fakat zaman içinde insanın hırsı ve bencilliği bu ilmin bilgisini ve kudretini kötü yolda kullanmak isteyince devreye şeytani sıfatlar taşıyan negatif unsurlu varlıklar guruplarından insanın nefsine hitap eden bilgiler gelmiştir. Şüphesiz tüm alemler içinde Ahad olan ve Ahir olan dilediğini yaratan Haalik ve Hallak olan ilahımız yüce Allah yalnız Hayy’dır ve o mühit ül mühyi’dir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Buket dedi ki:

    Bn de Hocama Vefk Yaptırdım Arkadaşlar. 17 günümdeyim Çok inanıyorum, güveniyorum hocaya yvaş yavaş etkisini görüyor olduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu