BÜYÜLERDualar

Cinler Alemi

Cinler Alemi

Cinler Alemi sözlüklerde “gizli, örtülü, görünmeyen” anlamlarına gelmektedirler. Duyu organları tarafından algılanmayan bir terim olarak pek çok şekil alabilir. Ateşten yapılmış manevi, ruhani ve gizli bir varlığın adıdır. Cin kelimesi en geniş anlamıyla yorumlandığında insan kelimesinin zıddı olarak kullanılır ve kayıtlarla sınırlı olmadıkça duyu organlarından gizlenen tüm manevi varlıkları ifade eder.

Kelimeler manevi varlığın kısımlarını anlatmak için kullanılır. Görünmeyen üç manevi varlık vardır. Bunlar iyilik yapan ve Allah’ın emirlerinden sapmayan ve insanlara iyilik ilhamı veren melekler, insanları aldatıp kötülüğe sevk eden cinler ve hem iyilik hem de kötülük olan cinlerdir.

Cinler Alemi, duyu organları ile algılanamayan varlıklar olduklarından, hakkındaki tek bilgi kaynağı vahiydir. Kuran ve sahih Ahdiler cinlerden bahseder. İnsanlar cinleri göremezler çünkü gözleri görebilecek şekilde yaratılmamıştır. Kur’an’a göre, insan topraktan, cin de ateşten yaratılmıştır. Kuran’da cinlerden bahseden 28 ayetten oluşan ve cinler suresi olarak bilinen bir sure vardır. Cinler bu surede bahsedildiği gibi farklı gruplara ayrılmıştır.

Cinlerin Özellikleri

Cinlerin Özellikleri bu konuda araştırma yapan pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Cinlerin kendilerine ait pek çok farklı özelliği bulunmaktadır. Örneğin bazı cinler Müslümandır. Fakat bu varlıkların bir kısmı ise kafirdir yani Allah’ı ve inanmayı reddeder. Cinlerin büyük bir kısmını kâfirler oluşturur. Cinlere inananlar cennette inananlarla, kafirler cehennemde inanmayanlarla kalır. Cinler, çeşitli şekillere girebilme ve insanların yapamadığı bazı görevleri yapabilme yeteneği ile yaratılmıştır. Hz. Süleyman, Sebe Melikesini tahta çıkarmak istediğinde, cinlerden biri, tahta çıkmadan tahta geçebileceğini söylemiştir.

Cinlerin Hz. Süleyman ile konuşması onların görünür surete bürünebileceklerine işarettir. Hz. Süleyman cinlerin Allah ve cinleri ağır ve meşakkatli işlerde kullanmıştır. Cinlerin neyin kesinlikle görünmez olduğuna dair hiçbir bilgisi yoktur. Bununla birlikte, insanlar uzun yaşadıkları, ruhsal ve ruhsal varlıklar oldukları ve meleklerden mesajlar çaldıkları için, insanların bilmediği geçmiş ve şimdiki olaylardan haberdar olabilirler. Bu gibi durumlar Cinlerin Özellikleri konusunda anlatılmaktadır. Ancak bu özellikler, cinlerin insanlardan üstün olduğu anlamına gelmez.

Youtube’de ki Almanya Medyum Hoca videomuzu da izleyebilirsiniz.

Cinler Alemi Kuran’da

Cinler Alemi Kuran’da anlatılmaktadır. Kuran’a göre insanlar gibi cinler de ilahi emirlere iman ve itaatle bağlıdırlar. Cinler de insanlar gibi yer, içer, evlenir ve ürerler, erkeklik ve dişilik sahibidirler, doğarlar, büyürler ve ölürler. Ancak cinlerin ömrü insanlardan çok daha uzundur. Cinler bazen insana zarar verebilir ama bir Müslüman cinlerden korkmamalı ve Allah’ın izni olmadan bir varlığın bir başka varlığa zarar veremeyeceğine samimiyetle inanmalıdır. Diğer varlıklardan gelebilecek zararlardan Allah’a sığınmamız gerektiği gibi, cinlerden gelebilecek zararlara karşı da aynı tavrı göstermek gerekir.

Cinler, Kuran’da varlıkları bildirilen görünmez varlıklardır. Cinler de insanlar gibi Allah’ın emirlerine uymakla yükümlüdürler. Cinler bazı özelliklerde insanlardan farklıdır.

Cinler Alemi Kuran’da anlatılana göre, varlığı görülemeyen fakat varlığı hissedilen manevi bir varlıktır. Cinler, insan algısı tarafından algılanamayacakları için ancak medyumlar ile iletişime geçebilir. İnsanlar cin adı verilen bu varlıkları göremez ama cinler insanları görebilir. Dini kaynaklara göre Adem’den önce yaratılmışlardır. Allah’a isyan eden ve Hz. Adem’e secde etmeyen cinler melek değil, cindir. Ancak İncil’in çeşitli yerlerinde cinlerin melek oldukları söylenir. Bu inanış buradan kaynaklanmış olabilir. Cinler akıllıdır ve tıpkı insanları sever. Ömürleri boyunca yaptıklarının hesabını ahirette vereceklerdir.

Kur’an’da Cinlerin Özellikleri

Kur’an’da Cinlerin Özellikleri anlatılmakta ve aktarılmaktadır. İyi Müslümanlar olduğu gibi, Allah’ı inkar eden, Hıristiyan veya Yahudi olan kötü kullar da vardır. Cinler de tıpkı insanlar gibi iyilik ve kötülük yapmalarını sağlayan irade gücüne sahiptir.

Cinler de insanlar gibi doğar, büyür, evlenir, yaşlanır ve ölür. Cinler insanlardan çok daha uzun ömürlüdür ve binlerce yıl yaşayabilirler. Peygamberlerin birçoğu cinlerle iletişim kurmuş ve Allah’ın emirlerini tebliğ etmiştir.

Kuran’da insanlardan başka, cinlerden de bahsedilir. Ayrıca Kuran, cinlerin sorumlu olduğu kutsal kitaptır ve SAV Peygamberimiz de cinlerin Peygamberidir. İnsanlar cinlerle bağlantı kurabilir. Cinler hem kötü hem de iyi işler, görüşleri, bilgileri ve güçleri için kullanılabilir.

İslam, insanların cinleri akrabalık kurmak, kadın-erkek arasını ayırmak, büyücülük yapmak gibi zararlı ve faydasız şeyler için kullanmaya çalışmasına izin vermez.

Kur’an’da cinlerin özellikleri anlatılır. Cinler, eğer durum onların hoşuna gitmezse temas edenlere de zarar verebilmektedir. Bunun dışında Allah’a bağlı, sadık ve kul olan Müslümanlara cinler doğrudan zarar veremezler. Aynı şekilde, hiçbir manevi kişinin bir cinlere zarar vermesine izin verilmez.

Bakla ile Birini Kendine Bağlama yazımızı da okuyabilirsiniz.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. nese yıldız dedi ki:

    HOCAMYLA KUZENİMİN KIZI İÇİN İLETİM KURDUK KIZ SÜREKLİ BAYILIYOR HASTANEDE BİR HASTALIĞI BULUNMADI . BENDE HOCAYI ÖNERDİM ÇOCUGA BULAŞMIŞLAR HOCA HEMEN İLGİLENDİ HİÇ VAKİT KAYBETMEDEN BİZE DUALAR VERDİ KENDİSİ BİRŞEYLER YAPTI . 1 AYDAN FAZLADIR ÇOCUĞUN DURUMU ÇOK İYİ . KENDİSİ ÇOK İLGİLİ NASIL OLDUĞUNU SORUYOR SAĞOLSUN HERKES ÇOK ŞÜKÜR RAHAT Bİ NEFES ALDI ANNESİNİN AKLI ÇIKIYORDU..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu