DualarEvlenme Büyüsü

Evlenmek ve Mutlu Bir Yuva Kurmak İçin Okunacak Dualar

Evlenmek ve Mutlu Bir Yuva Kurmak İçin Okunacak Dualar

Evlenmek ve Mutlu Bir Yuva Kurmak İçin Okunacak Dualar bir hayli merak edilerek araştırılan konular arasında yerini almaya devam ediyor. Artık evlenme yaşlarının geldiğine in ana kişiler evle düşünceleri oluşmaya başladığı sıralarda kendileri için hayırlı bir eş bularak onlar ile dünya evine girme düşüncesinde olanlar, özellikle kendilerini mutlu ederek mutlu bir yuvada yer alacakları kişileri bulurken bir yandan da Allah rızasını göz önüne alarak dinimizce uygun eş adayı arayanlar olabilir.

Bu kişiler kendileri için en hayırlı olan eşlerin kim olduğunu bir an önce karşılarına çıkması için dua ederek de hayırlı bir yuva kurabilirler. Esmaül Hüsna tespihleri yanı sıra Taha suresi evlilik hayatında insanların daha iyi bir şekilde daha kısa sürede olmasına yardımcı olur.

Evlenmek için dua genel olarak evlenmek için kısmetleri olmayan kişilerin karşılarına bir an önce en hayırlı eş çıkması için edilen dualar arasında yer alır. Allah’ın 99 ismi içerisinden de edilen dualar ile kişiler tez zamanda kendileri için eş bulabilecekleri gibi yakın zamanda dünya evine girmek için ilk adımları da atabilirler.

Hayırlı Evlilik İçin Esmaül Hüsna Zikirleri

Evlenmek ve Mutlu Bir Yuva Kurmak İçin Okunacak Dualar
Evlenmek ve Mutlu Bir Yuva Kurmak İçin Okunacak Dualar

Hayırlı evlilik için esmaül hüsna zikirleri incelenecek olduğu zaman karşımıza Haşr suresi içerisindeki son üç ayet evlilik için en uygun zikirler olarak da meydana gelir. Haşr suresi içerisinde yer alan son ayetlere bakılacak olduğu zaman;

  1. ayet; Huvallahullezi la ilahe illa huve, alimul gaybi veş şehadeh, huver rahmanur rahim. Anlamı; O, kendisinden başka ilah olmayan Allah’tır. Görünmeyeni ve görüneni bilendir. O, Rahmeti Bol ve Kesintisiz olandır.
  2. ayet; Huvallahullezi la ilahe illa huve, elmelikul kuddusus selamul mu’minul muheyminul azizul cebbarul mutekebbir, subhanallahi amma yuşrikun. Anlamı; O Allah ki: O’ndan başka ilah yoktur; Melik’tir, Kuddus’tür , Selam’dır , Mü’min’dir , Muheymin’dir , Aziz’dir , Cebbar’dır , Mutekebbir’dir. Allah, onların ortak koştukları şeylerden münezzehtir.
  3. Ayet; Huvallahul halikul bariul musavviru lehul esmaul husna, yusebbihu lehu ma fis semavati vel ard ve huvel azizul hakim. Anlamı; O Allah ki: Halik’dır, Bari’dir , Musavvir’dir. En iyi nitelikler O’na aittir. Göklerde ve yeryüzünde olanlar, O’nu tesbih ederler. O, Mutlak Üstün Olan’dır, En İyi Yasa Koyan’dır.

Her gün düzenli bir şekilde okunan bu dualar herkesin yakın zamanda kendileri için hayırlı olan eşleri bulmalarına yardımcı olurken, tez amanda evlenebilmeleri için en uygun olan adımları da getirir. Bu yüzden de evlenme düşüncesinde olan her kesimden bireyin bu dualara özen göstermesi gerekir.

Evlilik İçin Okunacak Esmalar, Evlenmek ve Mutlu Bir Yuva Kurmak İçin Okunacak Dualar

Evlilik için okunacak esmalar genel olarak incelenecek olduğu zaman seven ve sevilmeye layık olan anlamı ile El-Vedud, istediği varlığı, istediği her zaman içerisinde istediği yerde bir araya getiren anlamı ile El-Cami, kullarının dualarına her zaman karşılık veren anlamı ile de El-Mucid öne çıkar.

Bekarlar İçin Evlilik Duası, Evlenmek ve Mutlu Bir Yuva Kurmak İçin Okunacak Dualar

Bekarlar için evlilik duası genel olarak incelenecek olduğu zaman kişilerin en içten edecekleri dualar da çok rahat bir şekilde kabul olur. İnsanların artık evlenmeye karar verdikleri zaman hayatlarında nasıl birisini istiyorlarsa her şeyi sadece Allah’tan istemeleri gerekir. Bu yüzden de evlenecek olan kişilerin bir ömür kendilerini mutlu edecek hayırlı olan eşleri de sadece ve sadece Allah’tan istemeleri gerekir.

Bir duanın ne kadar çok kabul olacağına inanılırsa işte o kadar etkili bir şekilde yerini alacaktır. Bu yüzden de edilen dualar karşısında kişilerin dikkat etmeleri gereken birden fazla adım vardır. Evlenmek isteyen kişilerin her zaman içten bir şekilde Allah’a sığınmaları gerekir.

Eğer kişilerin hayatlarında birileri varsa ve onlar ile evlenmek istiyorlarsa daha çok o kişi ile mutlu huzurlu ve hayırlı bir evlilikleri için dua etmeleri gerekir. Ardından da ne kadar içten edilirse onların kabul olacağını bilmeleri gerekir.

Dua ederken genel olarak helal ve hayırlı olan isteklerin dile getirilmesine de dikkat etmek gerekir. Bu sayede istenilen adımların meydana gelmesi çok daha hızlı ve pratik olarak yer alması ile de her zaman öne çıkar.

Evlilik Büyüsü Yaptıranların Yorumları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu