BÜYÜLER

Tuz Büyüsü

Kökeni Orta Doğu ve Kafkaslara dayanan tuz büyüsü güçlü bir aşık etme büyüsü olarak kullanılır. Tuz büyüsü tüm dünyada yaygın kullanılan bir bağlama büyüsüdür ve iki hafta gibi kısa bir sürede etkisini gösterdiği için tercih edilir. İnanışlar tuz büyüsünün hem çok güçlü olduğu hem de kalıcı bağlılık sağladığı yönündedir.

Tuz Büyüsü Nasıl Yapılır?

Sembol bebek kullanılarak yapılan büyüler arasındadır. Kadın ve erkeği temsil eden bez bebek yapılır. Büyü eğer bir kadın üzerine yapılacaksa beyaz kumaş kullanılarak bebek hazırlanır. Büyünün hedefindeki kişi erkekse kırmızı renk kumaş kullanılarak bebek hazırlanmalıdır.

Hazırlanan bebeğin çok detaylı olmasına gerek yoktur. Başının, iki kolunun ve iki bacağının belirgin olması yeterlidir. En ideal bebek boyu avuç içi büyüklüğüdür. Bebeğin karnına poşete konmuş bir miktar tuz yerleştirilir ve bu bebekle yapılan tuz büyüsü için en önemli detaydır. Bebeğin karnına konulan tuzun sembolik bir anlamı vardır ve kişinin kalbini temsil eder. Bebeğin karın bölgesinde kalan boşluk pamuk ile doldurulur ve bebek dikerek kapatılır.

Bebeği Gezdirme Aşaması

Bebek hazırlanıp dikilerek kapatıldıktan sonra tuz büyüsü için gezdirme aşaması başlar. Büyü yapan kişi bebeği yanına alarak, büyü yapılmak istenen kişinin etrafında dolaşır. Bebek bir çantanın içindeyse baş kısmının çantanın dışında kalmasına dikkat edilmelidir. Gezdirme işlemi de gerçekleştirilen büyü uygulamasında kişi bebeği iki hafta süreyle üzerinde taşımalıdır. Bu arada büyü yapılan kişi ile karşılaşılabilecek ortamlar yaratılmalıdır. Her karşılaşmada büyü yapan kişi diğer kişiye daha güzel ve çekici gözükmeye başlayacaktır. Kişi böyle bir girişimde bulunduğu konusunda ketum olmalı ve en yakınlarına dahi bahsetmemelidir.

Tuz büyülerinde üzerine okunarak yedirilme suretiyle gerçekleşen uygulamalar da vardır. Ayrıca tuzun kavrulması ile yapılan tuz kavurma büyüsü de bulunmaktadır. Tuz kavurma büyüsü özellikle üzerinde nazar bulunan kişilerin nazardan korunması üzerinde de çok etkili olmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu