DualarEvlenme Büyüsü

Evlenmek İsteyenlerin Okuması Gereken Dualar

Evlenmek İsteyenlerin Okuması Gereken Dualar

Evlenmek İsteyenlerin Okuması Gereken Dualar hem evlendikleri zaman daha çok mutlu olmalarına, hem de kendileri için hayırlı olan eşlerin yakın zamanda karşılarına çıkmasında etkili olur. Hayırlı olan eşler ile yapılan doğru evlilikler kişilerin hem dünya hem de ahiret hayatını her zaman daha güzel bir hale getirecek en güzel durumlar arasında yer alır.

Hayırlı olan evlilikleri yapmak isteyen kişilerin mutlu olmaları için de dinimizde önerilen birçok dua bulunur. Bu dualar sayesinde hayırlı olan eşler ve evlilik duaları daha çok gözlenirken birçok kişi de rahat bir şekilde haklarında hayırlı olan kişiler ile bir araya gelirler.

Dinimize uygun bir şekilde evlenerek hayırlı bir  yuva kurma düşüncesinde olan kişilerin her zaman Allah’ın rızasını gözler önüne alarak yapacakları evlilikler sırasında yapılması gereken bazı dualar yer alır. Zina ile haramdan uzak kalarak yapılacak evlilikler gençler açısından adeta bir kalkan görevine olacaktır.

Bu alanda evlenmek isteyenler için hadis ve dualar kısmı incelenecek olduğu zaman da ne kadar farklı dualar ile hadislerin yer aldığı da gözlenir. Bu yüzden de evlenme düşüncesinde olup, karşılarına bir türlü hayırlı olan kısmetlerin çıkmadığına inanan kişilerin bu dualardan yardım alması, her şeyi inanarak Allah’tan istemeleri de birçok sorunun geride kalmasına yardımcı olur.

Yeni Evlenecek Kişilere Dua

Yeni evlenecek kişilere dua daha çok mutlu, huzurlu ve hem dünya hem de ahiret hayatında olacak şekilde beslenmelerine devam etmelerine yardımcı olacak şekilde etkili olur. Bu şekilde edilen dualar aslında insanların hem bu dünya hem de ahiret üzerinde hayatlarının kısa sürede kurtulmasına yardımcı olur. Bu alanda Peygamber Efendimiz tarafından yeni evlenen kişileri tebrik etme sırasında okunan duası da vardır.

Bu dua; Bâreka’llâhü leke ve bâreke aleyke ve ceme‘a beynekümâ fî hayr. Anlamı: Allâh senin için bereketli kılsın ve bereketini dâim etsin. İkinizin arasını hayırla birleştirsin. (Tirmizî) olarak da yer alır.

Mutlu Evlilik İçin Esmaül Hüsna, Evlenmek İsteyenlerin Okuması Gereken Dualar

Evlenmek İsteyenlerin Okuması Gereken Dualar
Evlenmek İsteyenlerin Okuması Gereken Dualar

Mutlu evlilik için esmaül hüsna da bir hayli merak edilerek okunan konular arasında yer almaya devam ediyor. Bu alanda okunabilecek dualar yer aldığı gibi sureler ile Esmaül Hüsnalar da yer alır. Eğer kişiler El Vedud, El Cami ve El Mucib esmalarını her gün düzenli olarak 7’şer kere okur ardından da Haşr Suresinin son üç ayeti olan 22, 23 ve 24ncü ayetini düzenli olarak birer kere okurlarsa tez zamanda evlilik için harekete geçebilirler.

Okuma sırasında her şeyin kabul olacağına canı gönülden inanarak okumak da en uygun olan adımlar arasında yer alır. Bir insanın inanarak bazı şeyleri okuması kendi hayatları için istedikleri her şeyin yerine oturması konusunda etkili olur.

Evlilik Duası, Evlenmek İsteyenlerin Okuması Gereken Dualar

Bekarlara evlilik duası en kısa sürede kabul olan ve inanarak edildiği zaman herkesin hayatında kendileri için uygun olan eşler ile bir araya gelmesine yardımcı olan dualardır. Bu alanda birçok farklı dua olsa bile bir tanesi vardır ki hem kısmetleri sonuna açarak iyi bir yuva kurmak için yardımcı olurken hem de kişilerin acil bir şekilde evlenmek istedikleri zaman karşılarına hayırlı olan eşlerin çıkmasına yardımcı olur.

Bu dualar 21 günde evlilik duası olarak da yer alırken bu süre boyunca her gün düzenli olarak okunması gereken bir duadır. Taha suresinin adeta evlilik için sihirli bir gücü olduğuna inanılırken okumaya ilk Cuma günü Cuma namazının hemen ardından başlanması da önerilir. Okunacak dua ve anlamına bakılacak olduğu zaman; “Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut’imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî. Bu ayeti kerimenin 21 gün boyunca her gün 21 kere okunarak salavat çekilmesi gerekir.

Kısmeti kapalı olan kızların en hayırlı şekilde kısmetlerinin karşılarına çıkmasına yardımcı olurken saliha kullara salih olan eşlerin yakın zamanda gelmesine yardımcı olur. Bu denli bir etkisinin yer almasından ötürü de herkesin bu duaları yaparak ne kadar evlenemiyorum diye dert ediyor olsalar bile yakın zamanda kendileri için hayırlı olan eşlerin çıkabilecek olduklarını da göreceklerdir.

Evlilik Büyüsü Nedir? Evlenme Büyüsü Yapılışı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu