Dualar

Cinlerden Korunma Duası

Cinlerden Korunma Duası

Cinlerden Korunma Duası herkesin aklındaki konulardan biridir. Öncelikle cinleri insanlardan ve evlerden uzak tutmak için bazı önlemler almanız ve bazı dualar okumanız gerekir. Bir cin, en çok insan yalnızken musallat olur. İnsanların en yalnız olduğu yerler ise tuvaletler ve banyolardır.

Bu sebeple İslam, her adımda ve her işe başlamadan önce bir besmele çekmeyi tavsiye eder. Çünkü cin ve iblis gibi ruhani varlıklar, Allah hakkında söylenen her sözden rahatsız olurlar.

Bu sebeple her işe başlamadan önce besmele çekmek çok önemlidir. Çünkü besmelesiz başlayan işlerde cinler insanlarla birlikte olmaktadır. Bu şekilde davranılmazsa zamanla bizi psikolojik ve ruhsal olarak etkileyerek hayatımızın birçok alanına daha fazla dahil olmaları söz konusu hale gelebilir. İnsanın yaşadığı bölgede kolayca bulunabilen cin ve iblis gibi ruhani varlıklar insanlara zarar verebilir ve insanların kendilerini kötü hissetmelerine neden olabilir.

Cinlerden Korunma Duası hakkında bilgi sahibi değilseniz, işinde uzman ve deneyimli bir medyumdan bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Youtube’de ki Geri Döndürme Ritüeli videomuzu da izleyebilirsiniz.

Peygamberimizin Cinlerden Korunma Duası

Peygamberimizin Cinlerden Korunma Duası günümüzde cin musallatlarından korkan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Tarif edilen ve gözlemlenen durumlardan yola çıkarak, insanların cin musallatlarına en açık oldukları olaylar ve zamanlar hakkında bazı genel görüşler oluşturulmuştur.

Örneğin, evde yalnız olmak cinleri insanlara daha yakın hale getirir. Cinler çıplak gözle görünmez ama insanlara içsel bir yanılsama gibi yaklaşabilir. Bazı durumlarda cinler, insanları kontrol edebilir, onların iradesini hiçe sayabilir ve istedikleri gibi davranmalarına neden olabilir.

Bu sebeple kişi kendini abdest ve namazla korumalı, cinler gibi kötü ruhlardan zihnen ve psikolojik olarak korunmaya öncelik verilmelidir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, bir kişi muska ya da büyü korunsa bile, büyünün etkileri ve cinler gibi büyülerde kullanılan ruhani varlıkların gücü onları savunmasız bırakabilir. Adını koyamadığımız psikolojik korkular veya duygular yaşayan herkesin öncelikle bir medyuma ya da psikoloğa başvurması tavsiye edilir.

Peygamberimizin Cinlerden Korunma Duası da insanların cin musallatlarına yönelik önlem almalarını sağlamaktadır.

Cinlerden Korunmak İçin En Tesirli Dua

Cinlerden Korunmak İçin En Tesirli Dua medyumlara en sık sorulan sorulardan biridir. Medyumların yardımı olmadan kendinizi cinlerden korumanız veya kurtulmanız mümkün olsa da, oldukça zor ve yıpratıcıdır. Kuran’ın pek çok ayeti cinler hakkında bilgi vermekte ve onların insanlarla iletişim kurmalarını yasaklamaktadır. Bu emre uymayan cinler, insanlarla iletişim kurmak için her yolu denemektedirler. Aynı şekilde insanların cinlerle iletişim kurması da yasaklanmıştır.

Ancak bazı kişiler bu yasağa kulak asmamakta ve iletişim kurmaktadır. Cinlerin çoğunun büyü gibi doğaüstü eylemlerde medyumlara yardımcı olduğu bilinmektedir. Cinler hızlı hareket eden yaratıklardır. Uzun bir hayat yaşarlar, bu nedenle geçmişlerindeki birçok olayı kolayca öğrenebilirler. Bu nitelikler onları insanlara kolayca yaklaşılabilir kılar. Geçmişi kolayca bildikleri için, deneyimlerinden yola çıkarak insanların zaaflarını kolayca tahmin ederler ve insanlara en hassas noktalarından yaklaşırlar.

Cinlerden Korunmak İçin En Tesirli Dua ise herhangi bir sebep dolayısıyla cinlerin size musallat olmasını engellemektedir.

Cinlerden Korunma Duası Diyanet

Cinlerden Korunma Duası Diyanet tarafından yanıtlanan bir soru haline gelmiştir. Cin musallatının birçok yönden şizofreniyi andıran belirti ve davranışlara neden olduğu bilinmektedir. Çünkü insanları zayıf hissettiren ve zamanla iradelerini esnetebilecek eylemlerde bulunmaktadırlar. Anlatılan bazı olaylarda insanlar bilmeden bir yere giderek kendilerine veya başkalarına zarar verebilirler.

Bu tür olaylar insanları psikolojik ve zihinsel olarak çok zor durumlara sokabilmektedir. İslam dini bu konuda birçok ayetin kesin sonuç verebileceğini söylemektedir. Ama her şeyden önce, bir kişinin zihinsel ve duygusal olarak sağlıklı olması için elinden gelenin en iyisini yapması gerekir.

Fatiha suresinde Euzü Besmele ile ayetin okunması sihir ve cinleri uzaklaştırmak için etkili bir dua olarak anlatılmaktadır. Nas, Felak ve İhlas Suresi surelerini okuduktan sonra yanınızda bulunan sudan üç yudum alıp kalan su ile gusül abdesti almak da cinlerden uzak durmanızı sağlar.

Kötü ruhları kovmak ve yok etmek için dua okurken Sedir yapraklarını tütsü şeklinde yakabilirsiniz. Sedir ağacının yaprakları kötü ruhları kovmak için önemli bir araçtır. Ayet-el Kürsi okumak da cinlerden korunmanın önemli yollarındandır. Salavat ve dua okuyarak cinlerin kötü etkilerinden korunabilirsiniz. Cinlerden Korunma Duası Diyanet  tarafından anlatılan ve işlenilen bir konudur.

Aşk Duası Ne İşe Yarar? yazımızı da okuyabilirsiniz.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu