BÜYÜLER

Tuz Büyüsü Nedir ?

Kafkaslar bölgesinden gelen bir büyü olan tuz büyüsü bağlama büyüleri arasında en etkili olanlardan biri olarak kabul edilir. Kafkas bölgesinde birçok inanç ve ritüel birbirine girmiş durumdadır. Bölgede tuz büyüsü şor büyüsü olarak da tanınır. Tuz büyülerinin Azerbaycan’ın kuzey bölgelerinde yaygın olarak kullanıldığı görülmektedir.

Kuvvetli Bağlama Büyüsü

Bağlama büyüleri arasında en etkililerinden biri olarak kabul edilen tuz büyüsü iki hafta içinde sonuç alınmasıyla tanınır. Tuz büyülerini diğer bağlama büyülerinden ayıran en önemli özellik etki etme süresidir ve bu büyü sayesinde gerçekleşen aşkların ömür boyu sürdüğü söylenir.

Tuz büyüsü uygulaması esnasında büyü yapılacak kişiyi temsil eden bir bebek kullanılır. Bu bebek bezden yapılır ve büyü yapılacak kişi kadınsa beyaz, erkekse kırmızı bezden hazırlanan bebekler kullanılır. Büyünün etkisini göstermesi için farklı renk bez kullanımından kaçınmak gerekir. Bebeklerin detaylı olmasına gerek yoktur. Baş, kol ve bacakların belirgin olması yeterlidir. Ayrıca büyü için kullanılan bebeklerin büyüklükleri avuç içi kadardır.

Tuz Büyüsünün Uygulanışı

Büyü yapılacak kişiyi temsil eden bebek hazırlandıktan sonra bir miktar tuzun bebeğin içine yerleştirme aşaması başlar. Burada kullanılacak olan tuz küçük bir poşetin içine yerleştirilir ve bebeğin karın bölgesine konur. Burada karın bölgesine yerleştirilen tuz, büyü yapılacak kişinin kalbini temsil etmektedir. Kalan boşluklar pamukla doldurulur ve bebek dikilerek kapatılır. İçine tuz yerleştirilen bebeğin gezdirme aşaması tuz büyüsü uygulamalarında önemli olan ikinci aşamadır. Büyü yaptıran kişi bebek yanında olmak kaydıyla bağlamak istediği kişinin bulunduğu mekanlarda gezer. Bebek cep ya da çanta içine saklanabilir fakat baş kısmının dışarı sarkık olmasına dikkat edilmelidir.

Büyü yapan kişi bebeği iki hafta süreyle sürekli üzerinde taşımalıdır ve bu süre zarfında bağlanmak istenen kişiyle sık sık karşı karşıya gelmeye özen gösterilmelidir. Karşılaşma ne kadar sık olursa büyünün gücü de o oranda artar. Bu büyünün yapıldığından kimseye bahis etmemek gerekir.

İlgili kelimeler:
https://dogrumedyum com/tuz-buyusu-nedir/
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu