Kara Büyü

Kara Büyü ve Kara Büyü’nün Çeşitleri

Kara Büyü Nedir?

 

Büyü tanımına genel olarak bakıldığı zaman insanların doğa üstü, paranormal veya mistik yöntemlerle (durumu, eşya veya nesneleri yahut kişileri) etkilediği öne sürülür. Bu uygulamaları oluşturan sisteme büyü denmektedir. Büyüler çok çeşitli olarak aralarında kategorilendirilmektedir. İstenilen amaç yönünde hizmet etmeyi sağlayan tarifleri vardır. Bazı malzemeler karışımlar hazırlama, büyülü sözcükler söyleme veya  yapma çizme gibi araçlar sayesinde oluşturulabilir. İyi niyetler yapılan uygulamalar olduğu gibi kötü durumlar oluşturmak için de hazırlanmaktadır. Kötü ve negatiflik anlamında yapılan türden işlemler ise kara büyü adını almıştır. Öyle ki insanların ölümüne dâhi yol açabilen büyüler bulunmaktadır. Kara büyünün uzak durulması gereken bir büyü olduğunu söylemek de doğru olacaktır. Nitekim bu büyü yalnızca maruz kalan kişiyi değil, yapanı ve yaptıranı da etkileyebilecek bir negatif enerjiye sahiptir. Dolayısıyla iyi bir amaçla yapılıyor olsa bile olabildiğince uzak durmak, zorunlu bir durum söz konusuysa uzman bir medyuma başvurarak yaptırmak gerekir.

 

Önceki anlatımlarda da yer verildiği üzere; ak büyünün, kişilerin yaşamlarında olumluluklara neden olması amacıyla yapılması öngörülmekteydi. Oysa ak büyünün aksine kara büyü yani negatif büyü; kişilere kötülük yapmak ya da zarar vermek amacıyla yapılan büyüleri ifade etmektedir. Bu bağlamda kara büyü; kişilerin yaşamına, sosyal statüsüne, kazancına ve/veya sahip olduklarına zarar verilmesi amacıyla yapıldığı gibi, sevgili olanların ya da eşlerin birbirlerinden soğutulması ya da ayrılmasının sağlanması, cinsel gücün artırılması, konuşma yeteneğinin geliştirilmesi, uykunun bağlanması, yani kişilerin uyuma da zorluk çekmesinin sağlanması, düşmanların hasta edilmesi ya da sakat bırakılması vb. durumlar için de başvurulan bir büyü türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çoğu ölüme bile varan bu kara büyülerini yaptırmak oldukça günah olan bir büyü çeşididir. Bu nedenle ben hiç kimseye kara büyü yaptırmasını tavsiye etmiyorum.

Not: Yazılanlar sadece ve sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kamil ataşoğla dedi ki:

    Hocam ALLAH Razı Olsun senden çok faydalı şeyler yapıyon Vefk yaptıracağım dua bende

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu