BÜYÜLER

Kahve Büyüsü

Toplumumuzda kahve falı olarak bilinen kahve büyüsü kişinin geleceği hakkında merak ettiği konulara cevap almasını sağlamak için yapılır. Özellikle Türklerin büyük bir zevkle tükettikleri Türk kahvesi bu büyünün yapımında kullanılır.

En Yaygın Büyü

Kahve Osmanlı döneminden bu yana Türklerin en çok tükettiği içeceklerin başında gelir. Başlarda keyif alma amacıyla tüketilen bir içecekken adı büyüyle beraber anılmaya başlamıştır. Cezvede pişen Türk kahvesi bir kahve fincanına boşaltılır. İçinde bir miktar telve kalana kadar kahve içilir. Kahve bitince fincan tabağına ters çevrilerek kapatılır. Bir müddet soğuması beklenir ardından kahve büyüsü için uygun hale gelir.

Bu işlem fala bakmak olarak görülür. Fala bakan kişi fincanda ve fincan tabağında gördüklerini yorumlar. Bu sayede fal baktıran kişinin aklındaki sorulara cevap aranır. Kişiye iş, aşk ya da eğitim yaşamı hakkında bilgiler verilir.

Kimler Kahve Büyüsü Yapar?

Falcılar ya da medyumlar kahve büyüsü yapar. Kişi şu anki durumu ya da geleceği hakkında bilgi edinmek amacıyla kahve büyüsü yaptırmak istiyorsa bir falcıdan ya da medyumdan yardım almalıdır. Türk toplumunda fal baktırmak çok yaygın bir gelenektir ve neredeyse içilen her kahve kapatılarak kahve büyüsü yaptırılmak istenir. Arkadaşlar, komşular sürekli birbirlerinin fallarına bakarlar. Kimi insanların çok iyi fal baktığı düşünülse de sağlıklı bilgi alınmak isteniyorsa bu konuda falcılara ve medyumlara müracaat etmek en doğrusudur. İnsanların büyülere duydukları yoğun ilgi nedeniyle ortaya birçok medyum çıkmıştır. Bu medyumların birçoğu sahtedir ve büyü yapabildiklerini iddia ederek insanları dolandırmaktadır. Bu nedenle bir uygulama için medyum arayışında olanlar çok iyi araştırma yapmalıdır. Aynı durum kahve büyüsü yapan falcılar için de geçerlidir. Falcı olduğunu iddia eden birçok kişi piyasada bulunmaktadır. İnsanlar hem duygusal hem de maddi kayıplar yaşamak istemiyorlarsa bu konuda çok temkinli hareket etmelidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. mecide dedi ki:

    Bu yorumu okuyorsanız doğru yerdesiniz demektir gördüğüm göreceğim en başarılı medyum hoca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu