Aşk Duası

İsme Yapılan Aşk Duası

İsme Yapılan Aşk Duası

Birbirini hiç tanımayan iki kişi arasında mucizevi ve en güçlü duyguya aşk denir. Aşkın mucizesi ise hiç tanımadığımız birinin, birden bire hiç hesapta yokken hayatımızın anlamı olmasıdır. Aşkın gücü de yıkıcılığı da bu akıl almaz gücünden kaynaklanır. Her aşk kendi içerisinde özel, özel olduğu kadar benzersizdir de. Bu yüzden aşkı insanoğlunun parmak izine benzetebiliriz. Tam da bu nedenle her ilişki de, sorunu da sadece yaşayan kişilere özeldir. Aşkın güzelliği karşılıklı olduğunda yaşanır.

İki kişinin aynı anda ya da benzer zamanlarda aşık olması ve bu güzel duyguyu yaşamaları mucizenin kendisidir. Ne yazık ki hayatta her zaman mucizelere yer yoktur. Bazen aşk karşılıksız olabileceği gibi bazen zaman geçtikçe ilişkiler yıpranır ve bir tarafın aşkı eski bir defter yaprağı gibi yok olup gider. Aşkı biten insan için hayat devam ederken, aşkı devam eden içinse dayanılmaz yıkım süreci başlar. Hayatınızın anlamı olduğunu düşündüğünüz kişinin sizinle aynı duyguları paylaşmaması kadar yaralayıcı ve ağır bir şey yoktur.

Ne kadar güçlü bir karaktere sahip olduğunuz, sosyal konumunuz, kim olduğunuzun aşkın yıkıcı gücü karşısında bir önemi yoktur. Artık hayat aşk acısı çeken kişi için çoktan durmuştur. Aşk acısını çekmek istemeyen, aşık olduğu kişiyle mutlu bir hayat sürmek isteyenlerse çareyi aşk dualarında arar. En çok okunan aşk duaları; isme yapılan aşk duası, isimle aşk duası, erkeğin ismiyle aşk duası ve kadının ismiyle aşk duasıdır.

İsme Yapılan Aşk Duası

İsimle Aşk Duası

İsimle aşk duası, aşık olunan kişinin ismine özel olarak edilen dualardır. Aşk duaları içerisinde en çok tercih edilen bu duanın kabul olması için bazı şartlar vardır. İsimle aşk duası, her duada olduğu gibi İslam alemine inananlar tarafından isteklerinin yerine getirilmesi için okunur. Duanın geçerli olabilmesi için isimle aşk duası okunacak kişinin bekar olması ya da duayı okuyan kişi için eşine okuması gerekir. Kişinin hayatında birisinin olması bile aşk duasının olmaması için yeterlidir.

Her dua gibi aşk duaları da hayırlısıyla Allah’tan dilenir. Haram olan bir dileğin ise istenmesi uygun değildir. Bir diğer önemli detay da aşk duası okunduğunun kimseyle paylaşılmamasıdır. İsme okunan aşk duasının okunabilmesi için yardım istediğiniz kişi dışında sadece sizin bilmeniz gerekir.

İsimle Aşk Duası Nasıl Yapılır?

İsimle aşk duası yapmak isteyen kişiler için en büyük problem İsimle Aşk Duası Nasıl Yapılır sorusunun cevabını bilmemeleridir. Aşk duası okumak oldukça hassas bir konu olduğu için aşk dualarında deneyimli bir medyumdan destek alınmalıdır. Medyum duanın nasıl okunacağı ve diğer detaylarla ilgili isimle aşk duası okumak isteyen kişiyi bilgilendirir. Bundan sonrasında yapılması gereken medyumun dediklerine de uyarak, aşk duasını okumaya başlamaktır. İsimle aşk duasını okumadan önce kişi muhakkak abdest almalıdır. Dua öncesi beden temizliği önemli olduğu kadar ruh ve kalp temizliği de önemlidir. Dua okuyacak kişi sadece aşkını kalbinde taşımalı olumsuz tüm düşüncelerden arınmalıdır. Dua okunacak yerin de temiz ve sesiz olması şarttır. Unutmayalım ki her açıdan temizliğin İslamiyet’teki değeri oldukça mühimdir.

Erkeğin İsmiyle Aşk Duası

İsimle aşk duaları kişiye özel olduğu kadar, cinsiyete göre de bir takım farklılıklar içerir. Bu nedenle erkeğin ismiyle okunan aşk duasının nasıl okunduğuyla ilgili maneviyatı yüksek, aşk dualarında deneyimli medyum seçimi doğru bir tercih olur. Erkeğin ismiyle okunan aşk duasına, istenilen zamanda başlanabilecek olsa da bazı günlerin değeri fazladır. Bunun için dua başlangıç günleri olarak arife günleri, kadir gecesi, kandiller ya da Cuma günü okuma işlemine başlanabilir. Duaların Allah ile kul arasında bir köprü kurduğu unutulmamalı ve buna göre hareket edilmelidir.

Kadının İsmiyle Aşk Duası

Kadının ismiyle okunan Aşk Duası için destek alınan medyum en doğru yönlendirmeyi yapacaktır. Aşk duası sevdiği kıza / kadına kavuşmak isteyen erkek; duasının kabul olacağı inancıyla dileği için aşk duasını okumaya başlamalıdır. Aşk duası en hayırlı zamanda, olması gereken zamanda kabul olacaktır. Bu nedenle de aşk duası okuyan kişilerin sabretmemesi ve dileğinin olacağı inancıyla hareket etmesi gerekir. Aşk duasını okumayı yarıda bırakmak, dileğinin olmayacağıyla ilgili şüpheye düşmek gibi olumsuz hareketler dua sürecini de olumsuz yönde etkiler.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu