HAVAS İLMİ

Havas İlmi Nedir, Havas İlmi Ne İşe Yarar?

Havas İlmi Nedir, Havas İlmi Ne İşe Yarar?

Havas İlmi Nedir, Havas İlmi Ne İşe Yarar? sorusu özellikle de bu ilmi merak eden kişiler tarafından araştırma konuları arasında yer alıyor. Bu ilme göre nesnelerin belirli özellikleri bulunuyor. Nesnelerin sahip oldukları gizli özellikler ile birlikte çeşitli durumlar ortaya çıkarılıyor.

Söz konusu ilme bakıldığı zaman farklı bilim dalları da ortaya çıkıyor. Havas ilmi içerisinde nesnelerin gerçek özelliklerine nüfus etme söz konusu haline gelir. Bu nedenle de aslında bakıldığı zaman oldukça faydalı bir ilim olması ile biliniyor.

İnsanların büyük bir kısmı Havas ilmi içerisinde neler olduğunu ve nelerin araştırma konusu haline geldiğini merak ediyor. Bu ilim aslında tek başına bir bilim dalı olmaması ile biliniyor. Ancak farklı bilim dallarını bünyesinde barındıran bir ilim olması da pek çok kişinin dikkatini çekiyor. Asıl amacı ise nesnelerin gizli özelliklerinden faydalanmak olması ile biliniyor. Bu nedenle de günümüzde hala Havas ilmi etkin bir biçimde araştırılan ve merak edilen ilimler arasında yerini alıyor.

Havas İlmi Hangi Konuları İçerir?

Havas İlmi Nedir, Havas İlmi Ne İşe Yarar?
Havas İlmi Nedir, Havas İlmi Ne İşe Yarar?

Havas ilmi hangi konuları içerir sorusu da pek çok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Bu ilim içerisinde farklı bilim dalları yer alıyor. Hem maddi hem de manevi anlamda bulunan bu bilim dalları içerisinde günümüzde hala pek çok inceleme sürdürülmeye devam ediliyor. Bu konu hakkında genel bir tabir yapılacak olduğu zaman da pek çok bilim dalını bünyesinde barındırıyor. Bu bilim dallarından maddi olanları şu şekilde sıralanıyor;

  • Matematik
  • Kimya
  • Fizik
  • İnsan anatomisi ve genetik
  • Astronomi
  • Doğa bilimleri
  • Canlıların anatomisi ve genetiği

Söz konusu durum bilim dalları olduğu zaman sadece maddi dallarla sınırlı kalmıyor. Havas ilmi teknikleri kullanılarak aynı zamanda manevi bilim dallarında da önemli gelişmeler ve araştırmalar meydana geliyor. Bu konu hakkında manevi olan bilim dalları ise şu şekilde sıralanıyor;

  • EBCED ilmi
  • Cifr ilmi
  • Esmaül Hüsna ilmi

Havas İlmi Hangi Peygamber Dönemindedir?

Bazı kişilerin şüpheli şekilde yaklaştıkları Havas ilmi konusunda en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Havas ilmi hangi peygamber döneminde ortaya çıkmıştır konusu oluyor. Aslında bu konu hakkında bilinen bir gerçek bulunuyor. Hz. Muhammed (sav) döneminde Havas ilminin temellerinin var olduğu biliniyor. Bu konu hakkında İslam dininin kutsal kitabı olan Kur’an – ı Kerim içerisinde de ayet bulunuyor. Bakara suresi 102. Ayet incelendiği zaman havas ilminin aslında Hz. Muhammed (sav) döneminde çıktığı da anlaşılıyor.

Bakara suresi içerisinde yer alan bu ayette havas ilminin kaynağının aslında Hz. Muhammed (sav) peygamberimize dayandığı biliniyor. Yine bu durumun meleklerin aracılığı ile peygamber efendimize Allah tarafından gönderildiği de açık bir biçimde belirtiliyor. Bu meleklerin isminin ise Harut ve Marut olarak geçiyor.

Diyanette Havas İlmi Nedir?, Havas İlmi Nedir, Havas İlmi Ne İşe Yarar?

Havas ilmi diyanet açısından da en ufak bir yanlış olarak görülmüyor. Bu ilmin son peygamber olan Hz. Muhammed (sav) döneminde başladığı da bilindiğine göre herhangi bir sakıncası bulunuyor. Söz konusu olan ilmin faydalı işler için kullanılması nedeni ile birlikte Havas ilminin dini açıdan herhangi bir sorunu bulunmuyor.

Tabiat ve nesneler arasındaki ilişkiden nesnelerin gizli özellikleri üzerinden giden bu ilim içerisinde aslında Allah’ın yarattığı güzellikleri keşfetmek yer alıyor. Bu nedenle de İslamiyet açısından da havas ilmi son derecede önemli bir yere sahip olması ile dikkat çekiyor.

Havas ve Hüddam Ne Demektir?, Havas İlmi Nedir, Havas İlmi Ne İşe Yarar?

Havas ve Hüddam ilimleri konusunda günümüzde pek çok insan araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu ilimlerden havas ilmi nesneler üzerindeki gizli özellikleri açığa çıkararak onlardan faydalanmayı amaçlıyor. Ancak Hüddam ilmine bakıldığı zaman iş biraz daha farklı bir boyuta geliyor. Hüddam ilmine bakıldığı zaman aslında bu ilmin temel amacı cinleri ve şeytanları kontrol etmekten geçiyor.

Günümüze bakıldığı zaman Hüddam ilminin öğretildiği herhangi bir resmi kurum bulunmuyor. Özellikle de büyücü olan kimseler bu ilmi öğrenerek çok iyi bilmeyi amaç haline getiriyorlar. Böylelikle de genel anlamda insanlara zarar vermek adına cinleri kullanmayı hedeflerler. Bu nedenle de söz konusu olan ilmin İslam açısından hiç de olumlu görülmediği biliniyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu