Geri Getirme Duaları

Gideni Geri Getirme Duası

Gideni Geri Getirme Duası


Seven insanlar için eşinden ya da sevgilisinden dünya üzerinde her yerde ve her zaman büyük hüzünler ve üzüntüler yaratmıştır. İlk insandan bu yana aşka acısı kadın erkek bütün insanların en büyük yarası olagelmiştir. Bu nedenle fallar açılmış, dualar okunmuş hatta büyüler bile yapılmıştır. Yeter ki sevilen insan geri dönsün ve bu kedere son versin. Bu yazımızda da sizlere gideni geri getirmek için dua konusunda bilgiler vereceğiz.


Üç Gün Üst Üste Okunan Dua


Biraz sonra vereceğimiz duanın en büyük özelliklerinden birisi sevdiğiniz ve sizi terk eden kişinin yeniden size dönmesini ağlamaktır. Ancak duayı okumadan önce tüm kalbinizle buna inanmalı ve sevdiğiniz insana konsantre olmalısınız. Üç gün boyunca üst üste okumanız gereken duayı sabah namazının ardından 100 kez okumalısınız. Duanın bir özelliği de bu duayı yaptığınızdan hiç kimseye bahsetmemek. Üç gün boyunca okuyacağınız bu dua hakkında kimselere bir şey söylememeniz gerekmektedir. Dua ise şu şekildedir:
“ Ya kadim, ya daim, ya kadim, ya daim, ya karrar, ya ehad, ya Muhammed. Kul huvallahü ehad,allahüsamed lem yelid velem yuled ve lem yekün lehu küfuven ehad. Ve sallallahu ala seyyidina Muhammedin ve alihi ecmain.”

Annesinin Adıyla Söylenen Dua


Şimdi bahsedeceğimiz dualar ise yine eşinden ya da sevgilisinden ayrılan kişileri birleştirmek için okunan dualar arasındadır. Kısa süre içerisinde faydasını görebileceğiniz bu dualar için öncelikle tüm kalbinizle niyetinizi ediyorsunuz. Niyet ederken sevdiğiniz kişinin ismini annesinin ismi ile birlikte söylüyorsunuz. Ardından 7’şer kez Felak, Nas ve Ayetel Kürsi surelerini okuyup ardından 7 farklı renkte iplik üzerinde 1006 Vedud okunması gerekir.

Ancak her bir ipliğin ayrı ayrı okunması gerekmektedir. Okumaların daha etkili ve daha kısa sürede amacına ulaşabilmesi içinse gece yarısından sonra yapılmaları daha iyi olacaktır. Okumaların bir kaide olarak bir gecede bitmesi gerekmese de okumalar kesinlikle yarım bırakılmamalıdır. Bu nedenle dilerseniz her gece tek bir iplik üzerine okuma yapabilirsiniz.


Tüm bu okumalar bitip de 7 gün geçtikten sonra bir kur incir alarak tam ortasından deliyorsunuz. Ardından okumalarınızı yaptığınız 7 renk ipliği niyetinizi tekrar ede ede incirin ortasından geçirin ve düğümleyin. Artık elinizde 7 renk ipliğin ucunda sallanmakta olan bir incir var diyebiliriz. Bu inciri balkonunuza ya da pencerenin dışına bir yere dileğinizi içten bir şekilde tekrar ederek asabilirsiniz. Ayrıldığınız eşini, sevgiliniz ya da eve dönmesini istediğiniz çocuğunuz için dahi yapabileceğiniz bu dualar ve uygulamanın etkisi çok kişi tarafından denenmiş ve ispatlanmıştır.

Pişmanlık Veren Kavuşma Duası


Sevdiğiniz insana, sevgilinize ya da eşinize kavuşmanın bir yolu da kavuşma duasıdır. Duayı okumadan önce Efendimize Salavat getirerek niyetinizi dileyip 7 kez bu duayı okumanız gerekir. Yatsı namazından sonra okumanız gereken dua sevdiğiniz kişinin pişmanlık duyarak size geri dönmesini sağlayacak. Duanın okunuşu şu şekildedir:


“ Allhumme ya mevdiü küllü şekva veya şahidü küllü necva veya alimü küllü hifyetin veya kaşifü küllü beliyyetin ya münci Musa ve Muhammed ve İbrahim-ül Halil salavatü-llahi ve selamühü ve daüfet kuvvetehü ve kallet hiletühü duael garikul melhuf elleti la yecidü li keşfi ma bihi illa ente ya errahmerahimin . Ekşif anna nezile bina min aduvvina ve adüvvike eşşeytan-irrecim. Ya Rabbel Alemin inneke ala küllü şey\’in kadir,ve egusai ,Ya Allah,Ya Allah,Allahümme ya Badiü la bidayete leke,ya daimü la nifade leke,Ya Hay,Ya Mühyil mevta ya kaimen ala küllü nefsin bima kesebet,ilahi ente Allah-ül azizül Cebbar. La ilahe İlla Ente ilahen vahiden. Es\’elüke bil kelimatil tamat el emnü vel afvü vel afiyete vel müafat el daimetü fiddini veddünya vel ahireti vel ehel,vel cesed vel mal ,vel veled,vel müslimine ecmain. Ya Rabbel Alemin,inneke ala küllü şey\’in kadir. Verhamni birahmetike ya erhamürrahimin. Vekşif anni ma nezile bi min dıykün ve küllema eredtü. ve hallisni halasan cemilen ya Rabbül Alemin. Ve hassın zannüke vallahül muvaffak.”


Umarız en kısa sürede sevdiğiniz size döner ve tüm temennileriniz gerçekleşir.

Çevirgel Duası


Gideni geri getirmek için dua çok eski zamanlardan beri insanların yaptıkları bir uygulamadır. Sevdiğiniz insanı size geri getirmenin en tesirli dualarından birisi de çevirgel duasıdır. Bu dua boşanan çiftleri barıştırabilen, terk eden sevgiliyi geri getirebilen güçte etkili bir duadır. Çok eski zamanlardan bu yana sevenlerin en çok yardım aldıkları duanın tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır.

14. Yüzyıldan bu yana insanlar tarafından okunmaya başlanan duanın bir kısmı Arapça bir kısmı ise Türkçedir.
Çevirgel duasının sözleri toplam 4 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler şu şekildedir:
Duha suresi
Türkçe niyaz
Rum suresi 21. Ayet
Fatiha suresidir.
Bu surelerin okunuşları ise aşağıadaki gibidir:
Duha Suresi şu şekilde okunmaktadır:
Bismillahirrahmânirrahîm.
Vedduha
Velleyli iza seca
Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala
Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula
Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda
Elem yecidke yetiymen feava
Ve vecedeke dallen feheda
Ve vecedeke ‘ailen feağna
Femmel yetiyme fela takher
Ve emmessaile fela tenher
Ve emma binı’meti rabbike fehaddis
Türkçe niyaz bölümü şu şekildedir:
Bismillahirrahmanirrahim
Ya Vedud,
Yedi kat göğü ve yedi kat yeri yaratan sensin. Sen sonsuz kudret sahibisin. Onun gönlünün yedi katını da bana meylettir, beni onun gözüne güzel göster ya Rabbim.
Ya Mucip,
Tevrat’ı, Zebur’u, İncil’i ve Furkan’ı insanlara yol göstersin diye sen gönderdin. Kuran-ı Azumuşşan ile bizi nurlandıran da sensin. Onun da gönlünü önce iman ile sonra bizim sevgimizle doldur ya Rabbim.
Ya Cami,
Sen Adem’in, Nuh’un, Yusuf’un, Musa’nın, Harun’un, İsa’nın, şanı yüce Muhammed Mustafa’nın ve 124 bin peygamberin İlahısın. Sen dilediğin vakit dilediğin her şeyi bir araya getirme kudretine sahipsin. Bizim gönüllerimizi de bir araya getir ya Rabbim.
Ya Latif,
Sen sonsuz kerem ve ihsan sahibisin. Onu benimle beni onunla nasiplendir. Sen gönülleri evirip çevirensin. Bizim gönüllerimizi de birbirine çevir ya Rabbim.
Bismillahirrahmanirrahim
Ve min ayatihi en haleka leküm min enfüsiküm ezvacel li teskünü ileyha ve ceale beyneküm meveddetev ve rahmeh inne fı zalike le ayatil li lavmiy yetefekkerun.
Bismillahirrahmanirrahim.
El hamdü lillahi rabbil alemin
Er rahmanirrahıym
Maliki yevmid din
İyyake nabüdü ve iyyake nesteıyn
İhdinas sıratal müstekıym
Sıratallezine en’amte aleyhim ğayril mağdubi aleyhim ve lad dallin (amin).


Çevirgel Duası Ne Zaman Okunmalıdır?


Sevdiğinden, eşinden ya da sevgilisinden ayrılan kişilerin giden kişiyi geri getirmek için okuduğu çevirgel duası için en makbul zaman sabah namazı ya da yatsı namazı sonrasıdır. Peki duayı kaç gün boyunca okumanız gerekir? Duanın faydasının görülebilmesi için 7 gece boyunca ardı ardına okunması gerekmektedir.

Ancak sevgiliniz ya da eşiniz geri dönse bile duaları yarım bırakmamanız ve 7 gün boyunca okumalara devam etmeniz gerekir. 7 günün ardından da hemen aceleci davranmamak, sabırlı ve inançlı bir şekilde beklemek ve davranmak gerekmektedir. Ve gideni geri getirmek için dua için tüm dualarda aynı tevekkülü göstermek önemlidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. KUDRET dedi ki:

  HOCAM HARİKA İŞLER YAPIYORSUNUZ ESKİ EVGİLİM RESMEN KAPIMDAN AYRILMIYOR YAA HALA ŞOKLARDAYIM.
  HEM SEVİNİP HEM DUA EDİYORUM SİZE İNTİKAM ALMA SIRASI BANA GELDİ ARTIK . BENİM İÇİN İDDİALAŞMANIN SONUCUNU ONA GÖSTERECEĞİM ÇOK TEŞŞEKKÜR EDİYORUM .

 2. Esra celik dedi ki:

  Selamünaleyküm . Ben şehir dışından yazıyorum . Hocam sevgilimi geri getirmek istiyorum . Bi kızla oldugunu öğrendim . Benimle hiç bir sorunu yoktu . Neden gitti anlamakta zorlanıyorum . Bir bebeğimiz olacak babasız buyumesini istemiyorum .turkiye gelince sizinle gorusmk isterim . Henüz yaşım genç daha bebeğime kiyamadim annesi babası yanında olsun istiyorm . Herkes gibi bende annelik duygusunu tatmak istiyorum . O bana emanet vede babasına bu ikimizin bebeği babasini nda bunu bilmeye hakkı var gelisn istiyorum

 3. Beatris dedi ki:

  Kendisini uzun zamandir takip ediyorum yorumları okuyorum sürekli siteyi takip ediyorum benim de güvenmem gerekiyor cunki hocayi aradım benim Bi sorunum var diye napmam lazım bana çok yardımcı oldu ve gerçekten işe yarıyor yaptığı işler guvenli net soyluyorum

 4. hazin dedi ki:

  giden geri dönmez umutsuzluğu taşırken bi gece googlede gezerken yasin beyi gördüm herkeste memnun kalmıs aradım umutsuzluğumu anlattım hocaya bana duaların ne kadar kudretli güclü oldugunu anlattı içim ısındı ferahladım ve yeniden umutlandım napılması gerekiyosa olsun dedim ve iyikide öle deyip korkmadan dualara basvurarak sevdiğim insana tekrardan kavustum smdi ise bunun sevincini yaşıyorum cok mutlyum

 5. REFO dedi ki:

  EVET

 6. Enis-M dedi ki:

  Slm İnsan ilk başta tabi teerettüt ediyor ama sonras güveniyoruz. Gerçek hoca dürüst kesinlikle:)

 7. Celusi EMROL dedi ki:

  Evet. Sanırım hocanın tlf bu. Şu virüsten kurtulursak hayırlısıyla bende takipteyim…

 8. T.Ahmet dedi ki:

  0551 674 12 47 mı arıyoruz sitedeki no ?

 9. Romano dedi ki:

  Çok güzel ve açıklayıvı olmuş sağolun takip ediyorum paylaşımlarınızı emeğe saygı tşk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu