Aşk DuasıBağlama DuasıMuhabbet Duası

Eşlerin Arasını Düzeltmek için Esmaül Hüsna

Eşlerin Arasını Düzeltmek için Esmaül Hüsna

Her mümin, hayatını mutlu ve huzurlu yaşamak için evlilik yoluna girer. Hayırlısıyla kurulmuş bir yuvayla ömür boyu güzel bir hayat sürülür. Ancak bazen eşler arasında sıkıntılar yaşanır. Bu sıkıntılar, evlilikleri olumsuz yönde etkileyip yuvaları dağıtabilir. Böyle durumlarda eşlerin arasını düzeltmek için esmaül hüsna okumak doğru bir seçenektir.

Allah’ın isimlerini anarak ona yalvarmak ve sığınmak, dileklerin olması için bir yoldur. Bu yüzden eşler arasında bir problem yaşandığında esmaül hüsnayı eşlerden biri okuyabilir. Yine, bu kişileri tanıyan bir kişi de duayı onların niyetiyle okuyarak Allah’a yalvarabilir. Eşlerin arasını düzeltmek için okunacak esmaül hüsna ise mutluluğun anahtarı olarak bilinen “Ya Vedud”tur.

Eşlerin Arasını Düzeltmek için Dualar

Eşlerin Arasını Düzeltmek için Esmaül Hüsna
Eşlerin Arasını Düzeltmek için Esmaül Hüsna

Eşlerin arasında çıkan anlaşmazlıkların düzelmesi için birçok dua vardır. Bu dualar sayesinde eşler arasındaki muhabbet ve sevgi bağı artar. Aynı zamanda hoşgörü, saygı ile hane içi mutluluğa ulaşılır.

Kullanılabilecek olan dualardan biri de ara düzeltmek için esmaül hüsna olan El-Vedud isminden sonra okunan Duha Suresidir. Dua okunmadan önce ve okunurken ise dikkat edilmesi gereken hususlar ise aşağıdaki gibidir:

 • Abdest alınmalı ve beden temizliği yapılmalıdır.
 • Namaz kılınmalı ve zihin temizliği sağlanmalıdır.
 • Ortam temizlenmelidir.
 • Dilekte net ve iyi niyetli olunmalıdır.
 • Sabırla ve ısrarla dualar gerektiği gibi okunmalıdır.
 • Dua okunurken telaffuza dikkat edilmelidir.
 • Kötü düşünceye ve niyete hiç yer verilmemelidir.

Eşlerin Arasını Düzeltmek için Suya Okunan Dua

Su, temiz ve saftır. Bu yüzden duaların etkisinde çok önemli bir yere sahiptir. Müminlerin dualarından hızlı bir şekilde etki alabilmesi için suya dualar okunur. Her dilekte olduğu gibi suya okunan eşlerin arasını düzelten dua da etkisini hayırlısıyla kısa zamanda gösterir. Böylece, eşler arasında hoşgörü ve muhabbet artar.

Eşlerin arasını düzelten dua “Ve el gaytu aleyke mehabbetten minni” 41 defa zemzem suyuna okunur ve üflenir. Ardından eşlerden biri, suyun bir kısmını içer. Suyun artanı ise eşlerden diğerine kalmalıdır. Yine, bu sudan tatlı da yapılabilir. Yapılan tatlıya ise 70 defa Kevser Suresi okunmalıdır. Böylece Allah’ın izniyle mutlu bir yuvaya kavuşulur.

Eşler Arasını Düzeltmek İçin Okunan Sureler, Eşlerin Arasını Düzeltmek için Esmaül Hüsna

Kur’an’ı Kerim, biz müminlerin yolunu daha güzel çizmesi için indirilmiş bir kitaptır. Kim ki Kur’an’da yazana uyar ve oradaki sureleri okursa Allah ona hayırlısını verir. Eşler, aralarında çözülemeyecek problemlere sahip olduğunda Kuran’ı Kerim’deki sureler, onlara yardımcı olur. İstenen dilekler, sureler uygun şekilde okunduğunda kısa sürede etki eder. Çiftler tartışmalardan ve sorunlardan kurtulmak için aşağıdaki sureleri uygun şekilde okuyabilir:

 • 41 defa Felak Suresi
 • 41 defa Nas Suresi
 • 55 defa Ayet’el Kürsi
 • 41 defa Fatiha Suresi

Yukarıdaki sureler sayesinde inşallah küs eşler barışır ve aradaki huzursuzluk kalkar. Ancak okunan surelerde okuma üslubuna ve abdestli olmaya dikkat edilmelidir.

Eşler Arasını Düzeltme için Dua Okuyanlar, Eşlerin Arasını Düzeltmek için Esmaül Hüsna

Çiftlerin arasında problem olduğunda eşlerden biri, eşlerin arasını düzeltmek için emaül hüsna ve dua okuyabilir. Yine, bu çifti tanıyan başka kişiler de onlar için dua edebilir. Ancak okuma üslubunun ve telaffuzun burada çok önemli olduğunu unutmamak gerekir. Eğer ki dua, yanlış ya da eksik okunursa etki göstermemesi muhtemeldir.

Kişiler, duanın etkili olması için etkili ve alim bir hocayla çalışabilir. İşinde iyi olan bir hoca, duaları ve esmaül hüsnaları eksiksiz okur. Söz konusu hoca, o hanenin içinde huzurun olması için Allah’a yakarır. Hoşgörü ve saygının arttığı yuvadaki bir evlilik de inşallah ömür boyu sürer.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu