Muhabbet Büyüsü

Eşimle Kavga Etmemek için Büyü

Eşler Neden Kavga Eder?

Eşler arasındaki çatışmalara ve kavgalara her gün şahit oluyoruz. Bu yaşanan üzücü hadisenin kökeninde yatan nedenleri siz değerli okurlarıma anlatacağım. Mutlu başlayan evliliklerin mutlu devam etmesi tek dileğimizdir. Eşler arasında yaşanan kavgaların temel nedenleri şunlardır:
1- Fikir Ayrılığı: Bütün kavgaların temelinde bu etmen yatar. İki tarafta farkı düşünür. İki tarafta kendi istediği olsun ister. Birbirlerine hükmetmeye çalışırlar. Bu konuda uzlaşması olmak gerekir. Mutlaka bir tarafın olayı alttan alması gerekir.
2- Para Kavgası: Bütün ailede para kavgası yaşanır. Anne yada baba birisi mutlaka savurgandır. Paranın savrulmaması gerektiğini düşünen bir anne, dünyaya bir defa geldik alıp yemek lazım diyen bir baba bir çok ailede görülen tablo budur. Para konusunda eşler arasında ciddi sorunlar çıkar. Bu sorunu çözmenin tek yolu sağlam bir iletişim kurup karşı tarafla görüşmek gerekir.
3- Üçüncü Şahıslar: Eşlerin arasına mutlaka bir üçüncü şahıs girmiştir. Senin annen böyle dedi benim babam böyle dedi kavgası çıkar. Üçüncü şahısların sözleri önemsenir ve çiftler birbirini kırmaya başlar. Üçüncü şahısların laf taşıması imalı sözleri her davranışı eşler arasındaki bozulan dengeyi daha da bozar.
4- Kalıba Sokmak: Çiftler birbirlerini değiştirme yarışına girerler. Çift hayalindeki eş adayı gibi olması için eşine baskılar yapar. Onun davranışlarını kısıtlar. Sevmediği davranışları terk etmesi için ona psikolojik baskılar yapmaya başlar.

Eşinizle Tatil Yapmak

Eşinizle tatil yapmaya karar mı verdiniz? Anın tadını çıkarın. Yeni evliyseniz ve çocuğunuz yoksa bugünleri özleyeceksiniz. Çocuk olduktan sonra tatil yapma imkanınız azalır. Çocuk sizi bir çok konuda kısıtlar ve rahat hareket edemezsiniz. O yüzden tatilin tadını çıkarmaya bakın. Eşinizle tatil için güzel bir mekan seçmelisiniz. Bütün organizasyon önceden yapılmalıdır. Tatil için eşinizin mutlu olacağı mekanları seçmelisiniz. Yüzmeyi seven bir eşiniz varsa tatil için Antalya Alanya ya da Muğla Fethiye ideal tatil yerleridir. Gerek kumsalıyla gerek konaklama tesisleri ile sizi mutlu edecek alternatif bakımından zengin bir coğrafyadır. Eşiniz yüzmeyi sevmiyor daha çok doğayla iç içe yaşıyorsa eşinize bir Karadeniz turu ayarlayabilirsiniz. Yeşil ve mavinin mükemmel buluşmasını Karadeniz bölgesinde görmeniz mümkündür. Rize Ayder yaylası, Karadeniz Maçka Sümela Manastırı, Artvin Borçka Karagöl, Şavşat Karagöl tatil yapılabilecek mükemmel yerlerdir. Tatil planınızı eşinizle birlikte ayarlamalısınız. Tatil gününüzü iyi seçmelisiniz. Sıkıntı olacak tarihlerden uzak durmalısınız. Tatil için kendinize iyi bir bütçe ayarlamalısınız. Tatil sırasında üçün beşin hesabını yapmamak için her şeyin önceden iyi organize edilmesi gerekir. Eşle tatil yaparken anın tadını çıkarın. Resimler çekin, müzikler dinleyin, temiz havayı ciğerlerinize çekin. Mutlu olmaya ve mutlu etmeye çalışın. İşi gücü geride bıraktığınız her şeyi unutup ana odaklanmalısınız. Kafanız dalgın moral bozuk ise yaptığınız tatilin size bir katkısı olmaz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Whatsapp Canlı Destek

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. r. ahu dudu dedi ki:

    merrgb hcam sanki bni anlttnz yemnlen aynı şyler yaşyrum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu