Dilek Büyüsü

Dilek Büyüsü Nasıl Yapılır?

İsminden de anlaşıldığı üzere dilek ve isteklerinizin gerçekleşmesi için yapılan özel tılsımlı çalışmalardır. Büyü’den ziyade dilek ve hacetlerin kabulü için yapılan çok etkin esmalar ve dualar ile hazırlanan güçlü uygulamalar arasında yer almaktadır.

Havas, dua ve zikirle (Gizli İlimlerle) uğraşmanın başlangıcı ta eskilere yani insanlığın var oluşuna dayanır. Fakat bu durum, Harut ve Marut zamanında en yaygın halini almıştır. 0 zamanlardan günümüze kadarda gizli ilimlere olan merak duygusu geçerliliğini korumuştur. Bir bakıma bu durum mecburiyetten doğmaktadır. Çünkü çaresiz kalan, başı sıkışan insanın sonunda yegane müracaat kapısı Yüce Mevla’dır.

Günümüzün insanı ihtiyaç ve bunalım içerisinde kıvranmaktadır. İster fakir isterse zengin olsun dertsiz baş, ihtiyaçsız insan bulamazsınız. Her sınıf insanın kendine göre dert ve sıkıntıları her zaman mevcuttur. İnsan oğlu yaratılışı itibarıyla en üstün ve en şerefli varlıktır. Öyleyse dert ve sıkıntıdan kurtulmak, meşru olan arzu ve gayelerine ulaşmak her şeyin en iyisini, en üstününü istemekte onun temel hakkıdır. Onu bu haktan mahrum etmeye kimsenin salahiyeti yoktur.

Dilek Duası Nasıl Yapılır?

Her duanın başlangıç kısmının ve tabiki de sonucunun daha bereketli hayırlı olması için abdestin ve namazın ne kadar önemli bir konu olduğunu bilinen en doğru gerçektir. Dolayısıyla dilek duasının da abdest ve sahih niyeti öngörülmesi gerekiyor. Kaldı ki namazın ruhsal temizlik, abdestinde bedensel hijyen anlamında çok önemli yerlere sahip olduğunu biliyoruz. Öyleyse dilek duası için niyetimizi ettikten sonra abdest ile başlamak en güzelidir. Bu yönde okunan dualardan sonra hacet ve dilek için kılınan namazlarda bulunmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Telefon Et
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
WhatsApp WhatsAppdan Ulaş